Ömer Hoca hızlı başladı

12.10.2020         mail@canakkaleolay.comİstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Spor Hizmetleri Müdürü iken kısa bir süre önce Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü`ne atanan tecrübeli bürokrat Ömer Kalkan görevine başladı. Deneyimli olması nedeniyle işe önce Şube Müdürleri, Personeli ve Spor İl Temsilcileri ile art arda yaptığı toplantılarla start verdi. Bu arada bazı potansiyelli ilçeleri de gezerek, sportif anlamda incelemelerde bulundu. Hatta, Çan Gençlik Kalespor`un Eczacıbaşı Vitra ile oynadığı lig maçını da izledi. Kısa zaman diliminde bağlı kuruluşları mahallinde ziyaret ederek, gerekli bilgileri alması hem kendisi hem de Çanakkale sporu adına kuşkusuz olumluydu. Görüş ve ilkelerini, görev anlayışındaki devlet ciddiyetini ortaya koyarak, beraber çalışacağı kişilere prensiplerini baştan anlatması ise tecrübesinin bir tezahürüydü. Öyle anlaşılıyor ki, Ömer bey, kent sporunun gelişimi için tam bir Kalkan olacak. Yeni projelerin hayata geçirilmesi, yapımı süren ve yarıda kalmış tesisler için ise bir şans. `Hizmette devamlılık esastır. Kurum ve müesseseler şahıslarla kaim değildir` deseler de nesilden nesile geçecek kalıcı eserlerin meydana getirilmesinde pay sahibi olmak da oldukça önemlidir.

Bu bağlamda, Yeni Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan`dan beklentiler de yüksek. Pekii, bunlar neler, Hemen sıralayalım...

 
 • Çanakkale Merkez`de futbol sahaları yetersiz. Tarihi, hukuki, ticari ve coğrafi kıymeti Dünya`ca bilinen Çanakkale`ye en az 5-6 futbol sahası daha yapılması.
   
 • Adliye binasının arka bölümünde yapımı süren, ancak duraklayan Çok Amaçlı Spor Yerleşkesi inşaatına yeniden başlanılması ve bitirilmesi.
   
 • Yetersiz kalan Spor Salonlarına bir yenisinin daha eklenmesi.
   
 • Kentin değişik semtlerine Tenis Kortları yapılması.
   
 • Çanakkale Merkez`de bulunmayan Okçuluk branşının salona kavuşturulması.
   
 • Yetersiz olan Atış Poligonu`nun tak kapasiteyle yaşama geçirilmesi.
   
 • Seyyar Basketbol ve Voleybol sahalarının kentin değişik bölümlerinde açılması, çoğaltılması.
   
 • Yetersiz olan Su Sporlarına gerekli önemin verilerek, tesis yapılması.
   
 • Nüfusu her geçen gün olağanüstü artan Esenler Semtine çok amaçlı Spor Kompleksi yapılması.
   
 • Özel sektöre ait halı sahalarda müsabakalar oynanırken, Devlet Sahalarında da hem antrenman hem de maç yapılabilecek önlemler alınması. 
   
 • En önemlisi de hangi branşta olursa olsun Çanakkale`de yaşayan her yaş grubu insanın istediği dalda ve semtinde bireysel ve takım sporu yapmasının sağlanması gerekmektedir.

Sayın Müdürüm, Çanakkale Barış`ın Kentidir. Bu güzel yaklaşımın yanına bir de `Spor`un Kenti` ünvanını koyalım, olmaz mı?
Ömer Hocam, başaracağınıza inanıyorum. Şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Cahit Göveren
Klasman E. Gözlemci

 

 


3433
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    679
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    608