Ortalık karıştı

08.10.2020         

Gaziantep F.K.-Trabzonspor maçından sonra Hakem ve Gözlemci Restaurant'ta birlikte yemek yedi. Süper Lig'de Fırat Aydınus'un Gaziantep'te bir Restaurant'ta Gözlemci Yunus Yıldırım'la yediği yemek, ikisinin de başına iş açtı.

Geçtiğimiz hafta sonu Gaziantep`te oynanan Gaziantep FK - Trabzonspor karşılaşmasını yöneten Fırat Aydınus, son dakikada Trabzonspor aleyhine VAR uyarısı sonrası inceleyip, kararını değiştirerek verdiği penaltı, Trabzonsporluların tepkisini çekmişti. Maçın ardından sosyal medyada yayınlanan bazı görüntüler bu karşılaşma sonrasında Hakem Fırat Aydınus ve Gözlemcisi Yunus Yıldırım`ın Gaziantep`te bir restoranda birlikte yemek yediklerini ortaya koydu. Normal bir zamanda bu görüntünün kimsenin dikkatini çekmeyeceği aşikar. Ancak, Covid-19 salgınını yaşadığımız bu dönemde bu görüntü doğal olarak dikkatleri çekiyor. Çünkü, Türkiye Futbol Federasyonu`nun (TFF) gözlemcilerle ilgili talimatında protokol tribününde oturduğu için test yaptırma zorunluluğu olmayan gözlemci ile test yaptırdığı için temiz olduğu kesin olan hakemlerin bir araya gelmemesi gerektiği belirtiliyor. 


Talimat ne diyor; 
-Gözlemciler, Covid-19 testi yaptırmayacağı için müsabaka öncesinde ve sonrasında hakemlerle hiçbir şekilde bir araya gelmeyecektir.
-Hakem soyunma odası ve koridorlarına gitmeyecektir.
-Hakemlerle aynı araçta yolculuk yapmayacaktır.
-Hakemler maç sonunda kart bilgi formunu gözlemciye WhatsApp mesajı ile gönderecektir.
-Görüşmek istediğini bir konu olursa maç gününden bir gün sonra saat 10:00-14:00 arası hakemle görüşünüz.
-Müsabaka sonrası toplantı yapılmayacaktır. Gösterilen kartlar ve kritik pozisyonlar ile ilgili hakemin bilgisine gerek duyuluyorsa telefon ile görüşülecektir.
 
Görüldüğü gibi hakem ile maçın gözlemcisinin eğer bir araya gelmesi gerekiyorsa en erken karşılaşmanın ertesi günü saat 14:00`de olması gerekiyor. Yani Fırat Aydınus ve Yunus Yıldırım`ın maç sonrasında aynı masada yakın mesafede bulunmaları talimatlara göre kesinlikle yasak.
 
TFF`nin kararı ne olacak ?
Covid-19 talimatını ihlal edenlere ceza yağdıran TFF`nin normalde Yunus Yıldırım ve Fırat Aydınus`a talimatlara aykırı bu davranışları nedeniyle nasıl bir yaptırım uygulayacağı merak konusu. Ancak, bunun gerçekleşip gerçekleşmediğini yapılacak sevklere ve milli aradan sonra devam edecek ligde kendilerine görev verilip verilmediğine bakarak anlayacağız.
(Ajansspor)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER