Öz; "Kazanan doğa oldu"

14.06.2017         

Tepkilere neden olduğu için komisyona çekile ve daha sonra tasarıda çıkartılan Zeytin Yasası ile ilgili olarak Çanakkale CHP Milletvekili Bülent Öz bir açıklama yaptı. Öz yaptığı açıklamada; "Kazanan doğa olmuştur. Zeytinimiz kültürel mirasımız olarak kalmaya devam edecek" dedi.

 Tepkilere neden olduğu için komisyona çekile ve daha sonra tasarıda çıkartılan Zeytin Yasası ile ilgili olarak Çanakkale CHP Milletvekili Bülent Öz bir açıklama yaptı. Milletvekili Öz yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta CHP olarak Meclis Çalışmalarımız, STK’ların mücadelesi ve Toplumumuzun duyarlılığı ve baskısı sonucu, Sayın Bakanında bu taleplere olumlu cevap vermesi ile zeytin sahalarını yok edecek tasarı maddesi Genel Kuruldan komisyona geri çekilmişti. Bugün katıldığımız Sanayi Komisyonda ZEYTİN SAHALARINI yok edecek maddenin tasarıdan tamamen çıkarılması yönündeki görüşlerimize, toplumun duyarlı yaklaşımına ve verilen önergeye İktidar Milletvekilleri ve Sayın Bakanın da katılmasıyla, zeytin sahalarını tehlikeye sokacak madde tasarıdan tamamen çıkartılmıştır” dedi. 

 
“Zeytin miras olarak kalmaya devam edecek”
Öz açıklamasını; “Kazanan doğa olmuştur. Zeytinimiz kültürel mirasımız olarak kalmaya devam edecek. Umuyorum ki daha önce 6 kez tasarı olarak geldiği halde 7. kez getirilip geri çekilen zeytin Sahalarını yok edecek maddeler bir daha gündeme gelmemesi en büyük dileğimizdir” şeklinde sonlandırdı. 
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER