Öz "Tabanın isteği aday olmam yönündeyse görev alırım"

03.10.2018         

CHP Çanakkale eski Milletvekili Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili görüşlerini gazetemiz Çanakkale OLAY'la paylaştı. İlçe Yönetimi'nde kendisine adaylık teklifi geldiğini doğrulayan Öz, örgütün ve tabanın kendisinin aday olması gerektiği konusunda hemfikir olması noktasında Genel Merkezi'nde talebi ile aday olabileceğini ifade etti.

 CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın gazetemize yapığı açıklamada, Çan İlçe Yönetimi ve tabanının yüzde doksan oranında CHP Çanakkale eski Milletvekili Bülent Öz’ün Çan Belediye Başkanlığına adaylığını istediğini belirtmişti. Milletvekili Öz, 24 Haziran seçimlerinde Milletvekili aday adayı olmuş ancak, CHP Genel Merkezi ve İl Yönetimi tarafından aday olarak gösterilmemişti. Eski Milletvekili Öz,  Belediye Başkan adaylığı ile ilgili gazetemiz Çanakkale OLAY’a konuştu. Öz, Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın tarafından CHP Çan İlçe Yönetim Kurulu ve üyelerinin kendisinin aday olması noktasında talebi olduğunu belirtti. eski Milletvekili Öz, İlçe Örgütü’nde gerçekleşecek Danışma Kurulu toplantısından çıkacak karar sonrası örgüt ve tabanın bu yönde karar alması halinde aday olabileceğini belirtti. Öz; “İlçe Başkanlığımız, parti tabanının ve sokağın sesinin aday olmam gerektiği noktasında görüş olduğunu ifade etti.  Bu doğrultuda, Genel Merkezden bir çağrı olursa görevimizin başına elbette geçeceğiz” dedi.

 
“Genel Merkezden bir çağrı olursa görevimizin başına elbette geçeceğiz”
Adaylığı ile ilgili açıklamada bulunan eski Milletvekili Öz; “İlçe Başkanımız Ümran Aydın ile konuştuk ciddi olarak adaylık kendisi teklif etti. Parti tabanının, üyelerinin geniş katılımı ile bir Danışma Toplantısı yapacaklar. Bende, toplantı sonucuna göre ‘herkesin ortak kararı bu yönde ise, bana bunu teklif ediyorsanız görevden kaçmam şeklinde’ düşüncelerimi kendilerine ifade ettim. Karar, Danışma Toplantısı’ndan çıkacak sonuca göre belli olacak. İlçe Başkanlığımız, parti tabanının ve sokağın sesinin aday olmam gerektiği noktasında görüş olduğunu ifade etti.  Bu doğrultuda, Genel Merkezden bir çağrı olursa görevimizin başına elbette geçeceğiz” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER