Özel öğrenciler, 'Engelleri Aş'tılar..

16.05.2018         

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla "Koşabiliyorsan koş, engelleri aş" atletizm şenliği düzenlendi. Yarışmaya katılan engelli gençler, hem yarıştılar hem eğlendiler.

 Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla ‘Koşabiliyorsan koş, engelleri aş” atletizm şenliği düzenlendi.  İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Gençlik Spor İl Müdür Vekili Sedat Bektaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç, engelli yarışmacıları aileleri, vatandaşlar ve toplamda 954 özel öğrenci arasında yer alan özel sporcular farklı kategorilerde yarışmak için 18 Mart Stadyumunda şenliğe katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Özkan’ın konuşmasının ardından özel sporcular tarafından tören geçişi yapıldı. Tören geçişinin ardından erkek ve kadınlarda farklı kategorilerde yarışlar düzenlendi. Özkan, konuşmasında günün anlam ve önemine değinerek; “Sevgili veliler, sporda, sanatta, edebiyatta, eğitimde hayatın her alanında tüm zorluklara rağmen verdiğiniz mücadele övgülerin en büyüğüne layıktır. Engelleri aşma yolunda sahip olduğunuz inanç ve mücadele azminizle hepimize örnek, elindekilerin değerini bilen kişiler olarak hayatlarımızı sürdürmede ilham kaynağımız olduğunuzu özellikle belirtmek ister ve bu karşılığı olmayan değerdeki hayat görüşü için teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

 
“Engellilerin hayatlarını daha da kolaylaştıracak projeler planlıyoruz”
Konuşmasında engellilerin hayatlarını kolaylaştırmanın önemine değinen Özkan; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak evlatlarımıza gereken eğitim hizmetini verebilmek, sosyal hayatlarına en aktif şekilde devam etmelerini sağlayabilmek için çalışmalarımızı titizlik ile yürütmekteyiz. İl genelinde okullarımız bünyesinde 152 özel eğitim sınıfında 416, 65 okulumuzdaki destek eğitim odalarında 310, Özel Eğitim Okullarında 221 ve evde eğitim gören 7 öğrencimiz olmak üzere toplamda 954 öğrencimize eğitim hizmeti veriyoruz. Hayatlarını daha da kolaylaştıracak projeler planlıyoruz. Bizler, sadece insanları değil dünyadaki tüm varlıkları Allah’ın bir lütfu olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak, yaşama değer katmak için en güzel yatırım olan evlatlarımızın umutları, yarınları için çalışıyoruz. Sözlerime son verirken, milletçe engellilik konusu karşısında daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor, evlatlarımıza başarılar diliyor, sizlere saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER