Pazar fiyatları yüzleri güldürüyor

17.07.2019         

Pazar yerinde meyve sebze tezgahlarında fiyatların ucuzlamasının ardından vatandaşlar, mutfak ihtiyaçlarını karşılamak için meyve ve sebze reyonlarına akın etti. Ancak pazar yerinde bulunan giyim reyonları ise o kadar ilgi göremedi. Pazar esnafı bunun sebebinin, giyim fiyatlarının hala yükselişte olmasından kaynaklandığını ifade ettiler. Pazar yerinin çiçek bölümü ise, cennet bahçesini aratmadı.

 Son dönemde ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz, kış sezonunda derinleşerek devam etti. Tüm kesimleri etkileyen kriz, pazaryerindeki fiyatları fahiş derecede arttırmıştı. Fiyatların artması hem vatandaşı hem de esnafı olumsuz etkilemişti. Duruma çözüm arayan yetkililer, yurt dışından ürün ihracatı yaparak fiyatları düşürmeyi amaçlamışlardı. Ancak yaz sezonu dolayısıyla yerli ürünlerin pazar tezgahına girmesiyle fiyatlar oldukça düştü. Pazara hasret kalan vatandaşlar, uygun fiyatlı ürünlere akın etti. Yaz sezonu dolayısıyla özellikle domates, patates, soğan, patlıcan ve biber gibi ürünlerin fiyatları, istenilen seviyeye indi. Fiyatların düşmesi hem vatandaşın hem de esnafın yüzünü güldürdü. Ancak pazaryerinde bulunan giyim reyonları, vatandaşların meyve-sebze reyonlarına gösterdiği kadar ilgi göremedi. Pazar esnafı, bunun nedeninin giyim sektöründe fiyatların hala yüksek olmasını gösterdi. Kredi kartlarının da pazarı kötü etkilediğini söyleyen esnaf, vatandaşların kredi kartlarıyla AVM’lerde, mağazalarda alışveriş yaptıklarını söyledi. 


Pazarın renkli köşesi…
Pazarın sonunda bulunan çiçek ve bitki bölümü, pazaryerinde görsel şölen oluşturdu. Çiçeklerin rengarenk görüntüsü ve uygun fiyatları dolayısıyla vatandaşlar bu bölüme büyük ilgi gösterdi. Vatandaşlar, görüntüsü dolayısıyla çiçek ve bitki bölümünün cennet bahçesini aratmadığını ifade ettiler. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Kupa finali İstanbul'da
27.06.2020    2056
Kirazda tehlike çanları
27.06.2020    1679