Pazardaki durgunluk devam ediyor

07.03.2018         

Pazar alışverişi de vatandaşın ilgisini çekmiyor. Gazetemiz Çanakkale OLAY'a açıklamalarda bulunan pazar esnafı, vatandaşın alım gücünün düşük olduğunu belirterek, pazarın durgun olduğunu söyledi.

 Pazarda tezgâh fiyatları uygun olmasına rağmen vatandaşların pazardan alışveriş yapmadığı ifade edildi. Gazetemiz OLAY’a değerlendirmelerde bulunan pazar esnafı, pazarın bu sene diğer senelere göre daha durgun olduğunu belirtti. Pazarın durgun olma sebebinin, Devlet Hastanesinin şehir dışına taşınmasından kaynaklandığını belirten pazarcı Sezai Elbars; “Pazar bu aralar biraz durgun. Geçtiğimiz senelere göre biraz düşüklük var. Özellikle Devlet Hastanesi şehir içindeyken esnafın durumu daha iyiydi. Şehir dışından gelen hasta refakatçileri buradan alışveriş yapıyorlardı ama şimdi, hastane şehir dışına taşındığı için pazarın müşterisi de azaldı” dedi. 

 
“Vatandaşta para yok, insanların alım gücü düşük”
Pazar fiyatlarının uygun olduğunu ancak, ülkenin içinde bulunduğu durum neticesinde vatandaşların alım gücünün düşük olduğunu belirten Ali Arslan; “Pazarda işler çok durgun. Vatandaşta para yok, insanların alım gücü düşük. Bu nedenle pazara olan ilgi azaldı. Mazot pahalı, insanlar alışveriş yapmıyorlar, pazarın yerine AVM’leri tercih ediyorlar. Ülkemizin içinde bulunduğu durum vatandaşların cebini de etkiliyor. Pazar fiyatları, uygun. Fiyatlar, vatandaşın cebine göre. Ama ülke ekonomisinden kaynaklanan sıkıntılar, vatandaşı alışverişten uzaklaştırıyor” dedi.
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER