Pazarın ve pazarcının durumu vahim..

04.07.2018         

Pazardaki durgunluk, esnafı mağdur etmeye devam ediyor. Pazarda kış aylarından itibaren başlayan durgunluk, yaz sezonunda da devam etti. Esnaf, vatandaşların alım gücünün düşük olduğu için pazarın durgun geçtiğini söylerken, girdi fiyatlarının yüksek olmasının da duruma etkisinin olduğunu dile getirdi.

 Kış dönemi itibariyle pazarda yaşanan durgunluk, yaz döneminde de etkisini göstermeye devam ediyor. Vatandaşların pazarı boş bırakması, pazar esnafının mağdur olmasına yol açıyor. Esnaf, pazarın durgun olmasının kendilerini mağdur ettiğini söylerken, pazardaki işlerin özellikle bu yıl diğer yıllara göre daha çok düştüğünü dile getirdi. Döviz kurlarının yükselmesiyle ürün fiyatlarının da yükseldiğini söyleyen esnaf Kenan Alparslan, fiyatların tezgahta bulunan ürünlere yansımamasına rağmen vatandaşların alışveriş yapmadığını ifade etti. 

 
“Pazarın durumu şuan içler acısı, tüm gün bomboş geçiyor”
Ürün fiyatlarının bu yıl biraz daha yükseldiğini söyleyen pazarcı Kenan Alparslan, fiyatların vatandaşa yansımadığını belirterek; “Çanakkale’de 4 gün pazar kuruluyor. Tüm pazarların durumu şuan içler acısı, tüm gün bomboş geçiyor.  Özellikle son 1 aydır vatandaş alışveriş yapamıyor. Çünkü vatandaşların alım gücü düşük. Geçtiğimiz yıllar pazarın durumu biraz daha iyiydi ama bu yıl baya düşük geçiyor. Döviz kurlarının yükselmesiyle ürün fiyatları da yükseldi ama biz yüksek fiyatları vatandaşa yansıtmadık. Fakat vatandaşlar fiyatların normal olmasına rağmen alışveriş yapmıyor” dedi.
 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER