Polis Teşkilatı 174'üncü yılını kutluyor

11.04.2019         

Türk Polis Teşkilatının 174'üncü Kuruluş yıldönümü, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. İl Emniyet Müdürü Celal Sel, düzenlenen tören kapsamında Atatürk Anıtı?na çelenk sundu.

 Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174’üncü Kuruluş yıldönümü kapsamında Polis Haftası, düzenlenen törenle kutlandı. İl Emniyet mensupları, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle, Polis Haftası’nı kutladılar. Törene İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Mehmet Burhanettin Ercan ve emniyet mensupları katıldı. İl Emniyet Müdürü Sel ve Polis Emeklileri Derneği Başkanı Ercan tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunumunun ardından, Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören sonrası İl Emniyet Müdürü Sel, bekçiler ve polis ekipleriyle fotoğraf çektirdi. Polis haftası kutlama etkinliklerinin bir hafta devam edeceği belirtildi. Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174’üncü Kuruluş yıldönümü nedeniyle Vali Orhan Tavlı ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, tarafından mesaj yayınlandı.

“Türk Polis Teşkilatımız, bundan sonra da bizleri gururlandırmaya devam edecektir”

Vali Orhan Tavlı; “Emniyetimizin ve huzurumuzun teminatı olan Türk Polis Teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıldönümünü gururla kutluyoruz.  174 yıl boyunca her dönemde milletimizin huzur ve güvenini sağlamayı başaran Türk Polis Teşkilatımız, devletin bekası, kamu düzeninin sağlanması, huzur ve barış ortamının korunması yanında milletimizin en zor zamanlarında sığındığı bir şefkat kapısı olmuştur. Demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı ilkelerinden ödün vermeden Anayasaya ve yasalara bağlı,  özverili bir şekilde üstün görev anlayışıyla çalışan Türk Polis Teşkilatımız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizleri gururlandırmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; görevleri başında şehit olan kahraman polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyorum. Görevi başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, Türk Polis Teşkilatımızın 174.kuruluş yıl dönümü kutluyorum” dedi.
 
“Fedakarca çalışan Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 174’üncü yılını kutluyorum”
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Toplumumuzun huzuru, ülkemizin güvenliği için gece gündüz demeden fedakarca çalışan Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıl dönümünü kutluyor; vatan için şehit olan emniyet mensuplarımızı rahmetle anıyorum” dedi. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

İKİ ACI KAYIP..
10.07.2019    668