Promosyon sorunu çözülüyor

23.11.2022         

Çanakkale Belediyesi'nde çalışan taşeron işçilerin promosyonları, belirlenen tarihte ödenmedi. DİSK Genel İş Çanakkale Şube Başkanı Metin Ceylan, "Yapılan protokolde aksaklık olmuş. Ek protokol yapmak durumda kaldıkları için Cuma gününe (18 Kasım) yetişmemiş. Görüştüğümüzde işlemleri hallettiklerini, önümüzde bir engel olmadığını, genel merkezi beklediklerini söylediler. Şirketlere ihtar hazırlattık. Bugün (22 Kasım) de promosyonlar yatmazsa ihtar çektireceğiz ve gerekli yasal işlemleri başlatacağız" dedi.

Çanakkale Belediyesi`nde çalışan taşeron işçilere, 14 bin 240 TL tutarındaki promosyonlar ödenmedi. Yapı Kredi Bankası`ndan alınacak olan promosyon ücretleriyle ilgili DİSK Genel İş Çanakkale Şube Başkanı Metin Ceylan, "Pazartesi günü (21 Kasım) görüştük. Yapılan protokolle aksaklık olmuş. İhaleye, 3 şirketi birleştirip çıktık. Birinde ek protokol yapmak durumda kaldıkları için Cuma gününe (18 Kasım) yetişmemiş. Dün görüştüğümüzde işlemleri hallettiklerini, önümüzde bir engel olmadığını, genel merkezin yatırmasını beklediklerini söylediler. Sözleşmede imza yetkimiz olmadığı için, şirketlere ihtar hazırlattık. Bugün (22 Kasım) de promosyonlar yatmazsa ihtar çektireceğiz ve gerekli yasal işlemleri başlatacağız" dedi.
 
"Yatırılmazsa yasal süreci başlattıracağız"
Ceylan sözlerine şu şekilde devam etti, "Ek protokoller işveren ve banka arasında yapılıyor. Biz sözleşmelere konulup, eşit ve adil bir şekilde işçilere dağıtılmasını sağlıyoruz. Sözleşmede ve protokolde imzamız yok. Böyle bir yetkimiz de yok. Yetkili sendika olarak promosyon günü geçtiği için, müdahil olduk. Hakkımız ne ise işverenlere yaptırmak için gerekli işlemleri başlatacağız. Banka süre istediği için bugün bekleyeceğiz. Bugün de (22 Kasım) yatırmadıkları taktirde gerekeni yapacağız. Yapı Kredi Bankası Müdürü Gökhan Bey ile görüştük. Bütün işlemleri hallettiklerini, yazışmaların yapıldığını, Genel Merkezin onayıyla, bu paraların arkadaşların hesabına geçmesi gerektiğinin bilgisini verdi. Yatırılmazsa yasal süreci başlattıracağız" ifadelerine yer verdi.
(Damla Yeltekin)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Promosyon sorunu çözülüyor
23.11.2022    761