Putin'i Trump mı harekete geçirdi?

20.03.2022         Değerli Okurlarım; Bir haber var. Belarus generalleri der ki: ‘’ABD ve Avrupalı devletler Ukrayna’yı, NATO’ya ve Avrupa Birliğine alacak. Rusya’yı topraklarına mahkum edecek.’’ Bunu sızdıran da Trump!..

Seçim öncesinde Biden’in oğlu Ukrayna’da bazı işlere bulaşmıştı. Trump bunu seçim malzemesi yapmıştı ve bunun rövanşını almak, muhtemelen rakibi Biden’ı başarısız kılmak için sızdırdı bu bilgiyi.

Biliyorsunuz, ABD seçimlerinde Putin’in parmağı olduğu söyleniyordu Trump’ın başkan seçildiği dönemde. Trump da ahde vefa yapıp, Putin’i uyarıp, Joe Biden’in başarısız olması için Rusya’yı harekete geçirdi. Duyumlarıma göre bu hareketi ile NATO, ABD ve Avrupa bir sınava girdi. Rusya, NATO’yu tuzağa çekti. NATO artık güvenilmez oldu ve dağılma sürecine girdi. Bu NATO’yla kalmaz. Avrupa Birliği de tehlikeye girdi. Maalesef  artık liderler ülkelerini değil, koltuklarını kurtarma peşinde. Yaklaşık 15 yıldır sürekli George Soros Ukrayna’da operasyon üstüne operasyon yaptı. Başarılı oldu fakat ABD’nin dış politikası çok ilginç. Biri dünyanın parasını harcar, biri ülkeyi her şeye hazırlar, diğeri gelir hiç bir şey olmamış gibi sırtını döner ve gider. Madem ki Ukrayna NATO’ya giremeyecekti, neden Rusya vuruyor Ukrayna’yı? Bu benim dediğime geliyor. Trump, Putin’i uyardı ve Ukrayna savaş durumuna girince artık NATO’ya girme şansını yitirdi.

Putin doğru bir hamle ile bu işi engelledi şimdilik. Bir de NATO’nun gücünü ve tavrını çözdü. Bir nevi daha büyük bir operasyonu da görmüş oldu. İlk rauntta Rusya’nın, ABD’nin ve Avrupa’nın restini gördü. Restini de çekti. Bu durumdan sonra NATO diye bir şey kalmaz. Güvenirliği sorgulanıyor. Demek ki NATO sadece ABD, Almanya, Fransa’ya  bir saldırı olursa devreye girer.

Dünyada bir kaç kurum var. Her şeyden hatta insan hayatından daha önemli. Bunlardan biri FED. Yani dünyayı parmağında oynatan para babalarının merkezi. İkincisi bu NATO. ABD sahibidir. Diğer üyeler de sadece genel sekreter. Sen kendini üye sanırsın. NATO seni korur sanırsın fakat kendini kandırıyorsun. Öyle bir şey olsaydı, NATO’nun sahibi ABD, YPG ve PKK’ya binlerce tır, silahı vermez idi. Üyesine saldırtmaz idi. Yani kendinizi kandırmayın. Öyle bir şey olsaydı, F35’lerin proje ortağını silahsız bırakmaz, Rusya’nın  kucağına itmezdi. Zarar görmesine izin vermezdi. Yani burada ikiyüzlü bir tiyatro grubu ile beraber, NATO da tiyatro, piyes oynuyor ve Rusya 10 gün daha dayanırsa, NATO müdahale etmezse bitecek. Avrupa Birliği bile çatlar ya da Almanya resti çeker NATO’ya. ABD bu oyunlarda, biraz Avrupa Birliği’nin zayıflamasını ister gibi davranıyor.


1427

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER