Quaresma geliyor!

20.07.2015         mail@canakkaleolay.com

Önceki sezonlarda onu izlerken, futbolun estetik yanına tanık olup, keyifleniyorduk..

 

Şimdi Beşiktaş`a ikinci kez imza atıyor. Siyah-Beyazlı takıma güç, tribünlere coşku vereceği kesin. 14 Ağustos`ta başlayacak Süper Lig  Dünya yıldızlarının vitrini olacak. Bu görsellikte süper yetenek Quaresma da Beşiktaş formasıyla baş rolü oynayacak. Böylesine becerili bir futbolcunun Karakartal`da yeniden forma giymesi Türk futbolu adına büyük şans.Yeni sezonda Quaresma’yı izlerken mest olacağız. Neden mi?

Çünkü; Kuvvetli fiziğinin verdiği avantajı, beyin gücü ile ayaklarına indiren Portekiz’li yıldız, adeta bir futbol sihirbazı. Bunu önceki sezonlarda hep birlikte gördük. 
Sahanın her yerinde koşan, pres yapan, top kazanmadaki hünerini kullanma becerisi ile süsleyen; orta değil, takım arkadaşına pas yapan Quaresma, adeta futbolun şovmeni.
Bir oyuncu için çok önemli olan sezgiyi çabuklukla birleştirip, kontra atakta rakip kaleye en kısa yoldan giden yetenekli futbolcu rüzgar gibi.
Yüksek tempoda gerçekleşen oyunda başrol üstlenen ve forma giydiği her maça damgasını vuran Quaresma, en iyi savunmanın hücumdan geçtiğini de çok iyi biliyor.
Mükemmel bir kanat oyuncusu olarak da dikkat çeken Quaresma, kaleye yeterli düzeyde şut atarak, gol şansını her vesileyle yükseltmesini biliyor.
Tepeden tırnağa futbol kostümleriyle donanımlı süper yetenek Quaresma, kazanma stratejisini oyunun bütününe yayarak mücadele veriyor. 
Yaptığı driplinglerle rakip savunmaların dengesini bozan, takım arkadaşlarına boş koridorlar açan Quaresma, enerjisinin bir tezahürü olarak çağdaş futbolun tüm gerekleri ile gereksinimlerini sergiliyor.
 

961

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun