Quaresma`yı izliyorum, gözlerim kapalı....

04.05.2016         mail@canakkaleolay.com

Teşbihte hata olmaz. Değişik renklerin tutkunları alınmasınlar. Gerçekler çıplak gezmeyi sever. Spor yorumcusu olarak bizim işimiz, hak edene hakkını vermek. Kabul edelim ki, Beşiktaş`ın bu Portekizli`si sahada adete dantela örüyor. Atıyor, attırıyor.

 

Gözlerimizin pasını siliyor.  Bu denli yetenekli ve tecrübeli bir futbolcunun Beşiktaş’ta forma giymesi Türk futbolu adına büyük şans.  

Çünkü; güçlü fiziğinin verdiği avantajı, beyin gücü ile ayaklarına indiren Portekiz’li yıldız adeta resital yapıyor.
Top kazanmadaki hünerini kullanma becerisi ile süsleyen; orta yapmayıp, takım arkadaşına pas veren Quaresma tam bir profesyonel.
Bir futbolcu için çok önemli olan sezgi ve beceriyi çabuklukla birleştirip, kontra atakta rakip kaleye en kısa yoldan giden yetenekli oyuncu adeta rüzgar gibi.
Yüksek tempoda oynanan oyunda baş rolü üstlenen ve forma giydiği her maça damgasını vuran Quaresma, en iyi savunmanın hücumdan geçtiğini çok iyi biliyor.
Telaş ile çabuk oynamayı birbirinden ayıran, bunu her enstantanede sergileyen Portekiz’li, yüksek kazanma arzusu ve hırsı ile takımının ateşleyicisi.
Mükemmel bir kanat oyuncusu olarak da dikkat çeken Quaresma, kaleye yeterli düzeyde şut atarak, gol şansını her vesileyle arttırıyor.
Tepeden tırnağa futbol kostümleriyle donanımlı süper yetenek Quaresma, kazanma stratejisini oyunun bütününe yayarak mücadele veriyor. 
Yaptığı driplinglerle rakip savunmaların dengesini bozan, takım arkadaşlarına boş koridorlar açan Quaresma, tecrübesinin  gelişimi olarak çağdaş futbolun tüm gereksinimlerini sergiliyor.
Mükemmel birleşik hareketleri ile taraflı - tarafsız tüm futbol tutkunlarına müsabaka boyunca seyir keyfi veren Quaresma yetenekleri ile adeta göz kamaştırıyor. Dedim ya, Quaresma`yı izliyorum, artık gözlerim kapalı.

905

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun