Rektör Acer "Gelişimimizi her anlamda artırıyoruz"

11.02.2019         

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Yücel Acer, gazete sahipleri ile bir araya geldi. Gazetemiz Çanakkale OLAY sahibi Aynur Ganiler, Çanakkale Gündem sahibi Güngör Yıldız ve Kalem Gazetesi sahibi İlker Yurttaş ile bir araya gelen Rektör Acer, kentin gelişiminde üniversitenin rolü ve çalışmalardaki başarı grafiğini aktardı. Üniversite ve kentin etkileşim halinde gelişime katkıda bulunduğunu belirten Rektör Acer; "Gelişimimizi her anlamda artırıyoruz" dedi.

 ÇOMÜ Rektörü Prof. Yücel Acer, gazete sahiplerine üniversitede yapılan çalışmaları, çalışmaların kentin gelişmesindeki önemini, üniversitenin başarı grafiğindeki yükselişi ve  üniversite-kent gelişimi ile ilgili düşüncelerini aktardı. Gazetemiz Çanakkale OLAY sahibi Aynur Ganiler, Çanakkale Gündem gazetesi  sahibi Güngör Yıldız ve Kalem Gazetesi sahibi İlker Yurttaş ile bir araya gelen Rektör Acer, kent ve üniversite üzerine sohbet ederek gazetecilerin sorularını yanıtladı. Konuşmasında zor günlerin geride kaldığına işaret eden Rektör Acer, “Üniversitemiz artık bilim konuşuyor. Bu çok önemli. Zor bir dönemi geride bıraktık. Bu da önümüzdeki dönemin başarı grafiğine yansıyacak” dedi.  Şehrin gelişmesine Üniversitenin önemli katkısının olduğuna işaret eden Acer; “Çanakkale’de Üniversitemizin gelişiminde önemli rol oynamıştır. Karşılıklı etkileşim vardır. Gelişimimizi her anlamda artırıyoruz. Yeni bölümler, yeni fiziki yapılar, yeni hocalar ve öğrenciler ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi başarı çıtasını sürekli yukarılara taşıyor” dedi.  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde iki dönem kimsenin rektörlük yapmadığını belirten Rektör Acer; “27 yıllık Üniversitemizde geçmiş dönemde bir tek Ramazan Aydın hocamız üst üste görev yapmış. Bunun dışında bir örnek yok. Ben de Çomü’ye 1994 yılında geldim. 25 yıldır buradayım ve Üniversitemizin nasıl geliştiğinin tanığıyım” diye konuştu.

 
“Tecrübemi bir dönem daha Üniversitem için ortaya koymak istiyorum”
Rektör Yücel Acer, gazetecilerin ‘aday olacak mısınız?’ sorusuna; Çanakkale’yi çok seviyorum. Bir dönem daha Rektörlük yapmak istiyorum. Çünkü düzlüğe çıktık, sükuneti sağladık ve şimdi bilim konuşmaya başladık. Daha iyi olacağız, daha çok çalışacağız ve Üniversitemizin başarısını büyüteceğiz. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesini çok iyi tanıyorum. Neyi nasıl yapacağımızı çok iyi biliyorum. Tecrübemi bir dönem daha Üniversitem için ortaya koymak istiyorum.  Aday olmak isteyenlerin en az 3 yıl Profesör olarak çalışmış olması gerekiyor. YÖK’e başvurusunu yapan aday mülakata çağrılacak ve kendini tanıtması, anlatması istenecek. Sonraki süreçte YÖK bir sıralama yapacak ve onay için Cumhurbaşkanına gönderecek. Cumhurbaşkanı kimin atamasını yaparsa Rektör o olacak” dedi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER