Resim İş mezuniyet sergisinde eserler göz kamaştırdı...

14.06.2017         

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Resim İş Öğretmenliği Mezuniyet sergisi düzenledi. ÇTSO Sanat Evi'nde gerçekleşen sergide öğrenciler çalışmalarını aileleri, hocaları ve sanat severlerle paylaştı.

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Resim İş Öğretmenliği Mezuniyet Sergisi ÇTSO Sanat Evi’nde gerçekleşti. Düzenlenen sergiye öğrencilerin aynı sıra hocaları ve aileleri de katıldı. ÇOMÜ Resim İş Öğretmenliği öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Serpil Kapar gerçekleşen mezuniyet sergisi için memnuniyetini dile getirirken, KPSS gibi zorlu bir süreç olmasa çok daha verimli bir yıl geçirebileceklerini söyledi. ; 2016-2017 Öğretim dönemimizi en verimli şekilde geçirmeye çalıştık. Özellikle bahar döneminde çalışmalardan yana geri dönüşüm oldukça iyi oldu. Mutluyuz. Bu çalışmaların hepsini ve öğrencilerimizi bir arada görmekten mutluyuz. Bit yılı daha bitirdik. Öğrencilerimizin mezuniyetinden son derece memnunuz. Seneye tekrara öğrencilerimiz ile çalışmalara başlayacağız” dedi.  

 
“KPSS olmasa daha verimli bir ortam olabilirdi”
Son sınıf öğrencilerimizin yaşadığı sıkıntıları yakından takip ettiklerini dile getiren Kapar; “Bir yandan üzerlerinde KPSS’nin getirdiği bir gerginlik var. Daha verimli çalışabilecekleri bir orta olabilirdi. KPSS gibi  geçmek ve yüksek puan almak zorunda oldukları bir koşul olmasaydı, daha iyi olacaktı. Ancak ellerinden gelenleri yaptılar, çünkü gerekli olan bu başka bir çareleri yok. Yoları açık olsun umarım hepsi tek tek istediği gibi bir gelecek elde edebilirler. Hocaları olarak isteyebileceğimiz bu” dedi.        
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER