Reva mı? Böyle hakemlik olur mu?

05.02.2013         mail@canakkaleolay.com 
 
Beşiktaş`ın 2 haftadan buyana yapılan hakem hataları nedeniyle tam 4, Bursaspor`un Galatasaray karşısında 2 puanı heba oldu. Serkan Çınar, Yunus Yıldırım ve Fırat Aydınus, size Ali Aydın gibi düdüğünüzü asmak yakışır...
 
Yazıklar olsun ... Bir önceki hafta Belediyespor karşısında 2-1 önde olan Beşiktaş; rakip futbolcunun topu alenen elle düzelttiği maçta gol atıp, haksız olarak 2-2`lik beraberliğe kurban edildi. Karakartal`ın çilesi bununla da bitmedi. Hemen bir hafta sonra İnönü`de oynanan müsabakada Yunus Yıldırım Beşiktaş`ın 87. dakikada Necip`le attığı yüzde yüz nizami olan golü, topun aut çizgisi dışından ortalandığını var sayarak Karakartal`ı bir kez daha beraberliğe mahkum etti.
 
Şanı şöhreti bir tarafa; sizler her maçta 3 ile 4 bini hem cebinize indireceksiniz hem de asırlık ulu çınarları mağdur edeceksiniz. Allah aşkına siz kimsiniz, nesiniz? Kendinizi kamu oyuna bir anlatsanız ya... Yapılan bu fahiş hatalar bununla da sınırlı kalmadı. Bursa`daki maçı Fırat Aydınus yönetti. Böyle bir hakem yönetimi Balıklıçeşme - Kozçeşme maçında bile olamaz. Çanakkale Hakem Kurulu`nda yıllarca atama yapan tecrübeli yönetici Cumhur Söylemez size yerel liglerin U-1-4`ler maçında yardımcı hakemlik bile vermez.
 
Önce Galatasaray`ın, ardından Bursaspor`un attığı nizami golleri verme, ardından iki takımın da penaltılarını "Es" geç, sarı kartlarını gereksiz kullan, ya da "Pas" geç. Bu önemli müsabakanın sonucunu keyfi kararlarınla tayin et. Hadi canım sen de ... Fırat "Sen kimsin" Sende suç yok. Seni bu müsabakaya atayan, hakemlikten hiç nasibini almamış Zekeriya Alp`li Merkez Hakem Kurulu, Türk futbolunun başında daha ne kadar kalacak. Oh ne ala, Zekeriya`nın altına şoförlü Mersedes`i tayin et. Bu futbolcu eskisine Federasyon bütçesinden ulufe olarak ayda 15 bin lira öde. Ardından Türk futbolunun geleceğini riske et.
 
Bu koca koca kulüpler asla sizin oyuncağınız değil. Arkanıza dönmeden, kapıyı dıştan kapatın. Psikolojik açıdan son derece yıpranan, artık futbolumuza hiçbir şekilde hizmet veremeyecek hakemlerinizle birlikte Türk futbolundan defolup gidin!

2619

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun