Romanlar, "CHP" diyor

28.10.2021         

Türkiye Roman Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Hacı Ramazan Işıldak ve ekibi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmayları ile bir araya geldi. Işıldak, "Türkiye'de milyonlarca Roman vatandaşımızın sorunlarının çözümü ve temsili konusunda CHP ile birlikte mücadele edeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde, parti genel merkezinde Türkiye Roman Dernekleri Konfederasyonu ile bir araya geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Serdar Soydan`ın da katıldığı programda, Türkiye Roman Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Hacı Ramazan Işıldak ve ekibine rozet töreni düzenlendi. Türkiye`de Romanların yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerinin de masaya yatırıldığı programda, Türkiye Roman Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Hacı Ramazan Işıldak`ın rozeti CHP Lideri Kılıçdaroğlu tarafından takıldı. 
"CHP ile birlikte hareket ediyoruz"
Türkiye Roman Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Hacı Ramazan Işıldak, CHP lideri ile gerçekleşen toplantının ardından Gazetemiz Çanakkale OLAY`a açıklamalarda bulundu. Işıldak, "Türkiye Roman Dernekleri Konfederasyonu olarak CHP Genel Merkezi`ndeydik. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştük. Türkiye Roman Dernekleri Konfederasyonu olarak CHP ile birlikte hareket etmeye başladık. Toplantıda, Türkiye`de Roman vatandaşlarımızın konfederasyon üzerinden ulaşma, onların sorunlarını tespit etme, çözüme yönelik fikir alışverişinde bulunma ve nihayetinde de sorunların çözümü noktasında projeler geliştirmenin önemine vurgu yapıldı. Milyonlarca Roman vatandaşımızın yaşadığı ülkemizde, özellikle Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin bulunduğu alanlarda, federasyon olarak belediye ile vatandaşlarımız arasında bir köprü olma, sorunlarına yerinde müdahale etme ve çözüme kavuşturma konusunda ortak çalışabilmenin olanaklarını görüştük. Türkiye genelinde, Romanları temsilen, CHP`li Belediye Başkanlarına birer danışman atanması konusu da görüşüldü. Bu çalışmayı ve ortak hareket edebilme iradesini çok değerli buluyoruz. Bunun güçlenmesi için mücadele edeceğiz. Bu birliktelikte, Genel Başka Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Muharrem Erkek`in emekleri çok büyüktür. Kendisine teşekkür ediyorum" dedi.
(Seçkin Sağlam) 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER