Rus Generaller ve halkı Putin'e daha ne kadar dayanır?

28.02.2022         İnternet çıktı, mertlik bozuldu. Yıllarca bizim jenerasyon, devlet başkanlarını bilir idik fakat bu kadarını bilmezdik.  Bizim zamanımızda ABD’yi Rusya’dan,  Çin’i de Bruce Lee’den bilirdik. İngiliz sömürgesi oldukları dönemden ve bizim etrafımızdaki Arap kardeşlerimizden bilirdik. Meğer İngiliz uşaklarıymış. Hepsi sırtımızdan vurdular. İnternet ve sosyal medya var artık. Dünyanın öbür ucundan biri öksürse buradan duyulur oldu.

 

Sıkıntı şu ki devlet başkanlarını bir izler misiniz? Yolda yürüyemeyen, dünyadan artık tat bile alamayanlar dünyayı yönetiyor? Artık 50 yaş üzeri olanı direk emekli edecek bütün devletler, çünkü bugünün devlet başkanlarının hepsi yaşlı. Akşam olduğunda yorgunluktan ayakta duramıyor ve mışıl mışıl uyuyorlar. Sabah uyandıklarında dün ne olduğunu da unutuyor muhtemelen. Artık hiçbir şey gizli değil. Artık her şey göz önünde. Kimse bugünün insanlarını kandıramaz. Bırakın birbirinize ayak çekmeyi, kapıyı açmayı, sayınları, saygıyı. Bu artık yemez beyler. Siz hala o eski dünyada yaşıyorsanız boşuna çabalamayın. Siz artık gidin başımızdan.

 

Joe Biden’ı bir takip eder misiniz? Bu adam dünyanın jandarması olan, bir süper gücün başında. Başka ülkelere kırmızı boncuk dağıtıp, insanların ölümü üzerinden siyaset olmaz. Ahlaklı olun yoksa bir koltuğunuz bile olmayacak. Bir gün küresel şirketler devletleri yıkabilir. Halkına değer verir, sahip çıkarlar. Topraklarına kahraman oluverirler. Devlet yönetiyorsunuz. İnsanlardan aldığınız bir oy sayesinde şaşalı koltuklarına oturuyorsunuz. Siz kimsiniz? Sizin babanız mı, anneniz mi, dedeniz mi başkandı?  Yuh olsun size! İnsanlara söz verip, saldırıya uğramış, kanları dökülüyor Ukraynalıların. Siz hala biz öyle yaparız, böyle hesap sorarız, yaptırım, yaparız… Hadi oradan Joe Biden! Sizi nerede yetiştirdiler? Sinirleriniz çekilmiş. Gurur ve şerefiniz nerede? Yarın bir gün ölüp gideceksiniz. Ortada bıraktığınız bu ülke insanları ile sizin insanlarınız yüz yüze nasıl bakacaklar?

 

Dünyanın sahibi siz bir kaç kişi misiniz? Siz hangi yüzle eşlerinizin, çocuklarınızın, torunlarınızın gözünün içine bakıyorsunuz? Yoksa onlarda mı sizin okuduğunuz okullardan mezun oldular? 4 gün önce Ukraynalı bir asker kızı ile vedalaşır iken dakikalarca gözyaşlarını tutamadılar. 4 yaşında bir torunum var. Babasının da savaşa gideceğini sanıp, akşama kadar defalarca ağlayıp, durdu. “Siz gitmeyin, ben gideceğim savaşa.” diyerek…  Bir beni, bir babasını aradı ve ağladı, durdu. 4 yaşındaki torunum Çınar Baları bile o baba ve kızının gözyaşlarına dayanamayarak, etkilendiğinden dolayı ne yapacağını şaşırmış, o küçük yüreği dayanamamış, defalarca beni ve babasını aradı, durdu. Siz yetmiş, seksen yaşında kocaman adamlar, hiç mi vicdanınız yok?  Daha bir kaç ay önce Afganistan halkını ateşin içinde bırakıp gittiniz. Milleti, molla zulmünde bıraktın. Neredeyse 100 milyar dolarlık silahı neye karşılık bıraktınız? Söyleyin insanlara. Size ne gönderecekler? Petrolleri olmadığına göre ne satacağınız belli artık. İnsanları kandıramazsınız. İnsanlar salak değil. Sosyal medya var artık ama şunu bir tarafa yazmalısınız. Bir gün her şey için geç olacak. Siz de geç kalacaksınız. Bir daha bu filmleri geri sardıramayacaksınız. Ah vah diyeceksiz. Siz belki bunun hesabını vermeyeceksiniz. Çocuklarınız, torunlarınız yıllarca bunun acısı ve hesabıyla yaşacaklar. İyi şeyler nasıl geride kalanların göğsünü kabartır ise kötü şeylerde başını önüne eğdirecektir. 

 

Bunu unutmayın, ona göre yaşayın ve ona göre davranın. Bu normal değil. Size daha fazla bir şey demeyeceğim . Allah ıslah etsin sizi. Bu Putin, Suriye ve Libya’da başımıza bela oldu. Mesela Suriye’de savaş bir haftada bitecekti. 11 yılı geçti. Destek verdi, silah verdi, şunu yaptı, bunu yaptı. Libya’da kiralık katilleri Wagner’i yolladı Rusya. Libya’da kısa sürecek savaş hala devam ediyor. Rusya en seçkin 34 bordo bereli evladımızı katletti. Cumhurbaşkanı resti çekeceğine, koşarak makamına gitti ve S 400’leri aldı. Nükleer santral işini beraber yaptı. Cumhurbaşkanına soruyorum; Ne yapmak istiyorsun? Devlet böyle yönetilmez. Ben 57 yaşındayım. Böyle bir başbakan, cumhurbaşkanı görmedim. Defalarca kandırıldı ve hala görevde. Yani bu işin sonu nereye gidiyor? Suriye’de, Libya’da her yerde karşına çıkan Putin ve hala iş ortağımız diyorsunuz. Bizim böyle ortağa ihtiyacımız yok. Bu katil bizim baş düşmanımızdır. Çok kolayı var. S 400’leri verin, NATO’ya söküp baksınlar. Ne işe yarıyorsa çözsünler ve dünya önüne baksın.

 

Nükleer savaş çıkarsa ne o paralarınız, ne o satmadığınız uçaklarınız sizi de, yakınlarınızı da kurtaramaz. Bir an evvel karar verin. Rusya dostumuz değil. Türki devletler bence bir kıvılcım bekliyor. Ateşleyin gösterelim. Önce Putin’e sonra kim gelirse farketmez. Her kim gelirse gelsin, Türkiye halkları (Araplar hariç) kimse kaçmaz. Bizim ülkemizin kendi asil Araplarından bahsetmiyorum. Bugün kaçan, buraya gelen Araplardan bahsediyorum.

 

Toplayın NATO’yu, dersini verelim Putin’e ve saz ekibine. Rusya’yı 40 devlete bölelim. Nedir bu ya! Kazak, Özbekistan, Kırgızistan, Ukrayna, Azerbaycan, Tacikistan, Gürcistan, Çeçenistan, Tataristan, Kırım. Yakutistan…  Bu halkları, devletleri parmağını şıklatarak yönetiyor. Bunlar ayrıldığında buzdan başka toprak kalmaz Rusların elinde. O kalanı da 40’a böleceksiniz ki bir daha kimse dünyanın başına bela olamaz ve dünya rahat bir nefes alır. Oturmuş gazın, petrolün, kömürün, her türlü madenin başına, dünyayı terbiye ediyor korkaklar. Bizden kan, Ruslardan su mu akacak? Kana kan, dişe diş, göze göz…

 

Bakalım dünya birleşince Ruslar, Putin’in fişini kendileri çeker mi, çekmez mi? Ben geçen bir yazımda Rusya mayına bastı demiştim, şimdi ayağını çeksin göreyim Rusya’yı.

 


1430

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER