Rusya komünist değil, faşistin ta kendisi, etrafına bakın görürsünüz!!!

25.02.2022          Değerli Okurlarım; Bizim ülkemize çok büyük işler düşüyor.

 

Bizim Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, Belçika, İngiltere’de çok sayıda vatandaşımız var. Biz de gidip bu saydığım ülkelerde, bazı şehirlerde bağımsızlık ilan edelim. Suriye’de gitsin Urfa,  Gaziantep, Hatay ve Adana’da bağımsızlık ilan etsin. Her ülke gözüne kestirdiği ülkede bir kaç şehirde bağımsızlık ilan etsin. Bu nedir böyle!

 

Bileği kuvvetli olan hesabı gibi. Hani olur ya mahalle kabadayısı… Herkese hırlar, korkutur, bağırır, çağırır. Mahalleli korkar, sessiz seyreder, gider. Bu Ukrayna krizi aynen buna benzer şimdi. Zaten insanlar zor şartlarda yaşıyor. Pandemi devam ediyor. Dünyada kriz var ve bu kışın ortasında delinin biri, kime kızmış belli değil, bütün insanların kaderi ile oynuyor. Bunu zaten Rusya halkının kendi arasında yok etmesi gerekir. Bir daha Putin gibiler geldiğinde iktidara, ona göre davranır. Sadistliğe müsaade eder isek bunlardan çoğalır ve dünya iyice yaşanmaz olur.

 

Binlerce yıl yaşayacak değiliz. Maksimum 100 yıl yaşarız. Özgür yaşayalım, 20 yıl yaşayalım. Adam gibi kimseye boyun eğmeden yaşayalım. Bütün dünya insanlarına sesleniyorum. Bu tür yöneticileri biz seçiyoruz. Bunları tarihten silmek, biz seçenlerin görevidir. Eline gücü alan, insanlığı ileri götüreceğine ilk cebini sonra da cephaneliği dolduruyor. Ey gafil! Bin yıl mı yaşayacaksın da kendini dünyanın üzerinde görüyorsun? Halkın ne kadar çile çekecek biliyor musun?

 

Son yıllarda önce Saddam Hüseyin, sonra Muammer Kaddafi rezil bir şekilde öldürüldüler… Suriye’de senin gibi korkak, düşüncesiz ve senin yardımın ile halkına zulüm eden Beşar Esad, kaç tane insanın ölümüne, kaç tane kadının tecavüz edilmesine sebep oldu? Hiç mi sizler insanlıktan nasibinizi almadınız? Utanmadan boynunuzda kravatla kameraların önüne çıkıyorsunuz.

 

Ben ABD’yi savunmuyorum. Bu tür diktatörlerin ve terör örgütlerinin türemesinin tek sorumlusu ama yine de bunlara dur diyecek ülke ABD’dir. Şimdi ABD, Venezuella ile bir zeytin dalı uzatsa, petrolün en büyük rezervi orada. Kapasite artırırsa eğer Araplarla beraber varili 20 dolara düşürse, bakalım o zaman Rusya, Çin kalır mı ortada görürüz. Bırakın ticari düşünmeyi. Dünyada dolaşan kara para bile ülkelerin, bazı ülkeleri bağımlılığından kurtarır. ABD büyük ülke ise, dünyaya jandarmalık yapıyor ise bu borsa, kripto para işlerinden vazgeçer ve dünyayı karıştıracağına, dünyanın güvenini  kazanır. Ondan sonra Çin, Rusya, İran kafasını bile çıkartamaz deliğinden. Bu dünya nasıl yaşanmaz oldu? Eskiden karanlık dönemdi. Şimdi bir kaç üniversite bitirmiş kıravatlı eşkıyalar geldi. Sanki içlerine şeytan girmiş. Sadece kandan ve gözyaşlarından beslenir oldular. Eskilerin bir lafı vardır “Cahillik gitmiş, eşeklik baki kalmış.” diye.

 

Lütfen bu güzelim kısa yaşamı insanlığa zehir etmeyin. Seçmenler, lütfen seçtiğiniz liderden kafa kağıdı isteyin. AQ testi isteyin. Bu nedir ya! Dünya gece gündüz çalışır, vergisini verir. İnsan gibi yaşamak ister. Birileri de etrafına eli silahlı, sopalı adamları alır. Önce kendilerine oy verenleri yerle bir eder, sonra da gözünü komşunun sınırlarına dikiyorlar. Bilinen ve bilinmeyen ülkelerin tamamı 250’yi geçmez. Yani başkanlar ve başbakanlar, bu nedir ya? 8 milyar insanın kaderi, 250 beyaz yakalının elinde. Daha ne kadar çileler çekeceğiz? Bunun sebebi ülkelerdeki şakşakçılardır.  Bunları tespit edip, o karar verilen makamlardan uzaklaştırmak gerekir. Kimin ülkeyi yönettiği değil de kim ülkeyi daha insanca yönetiyor, kim daha adaletli, kim halkıyla gülüyor, kim halkı ile ağlayabiliyor, kim kendini insanoğlu insan olarak görüyor ise bizi o yönetsin. Şakşakçılara ihtiyacımız yok. Ülke dışından ajanları aramızda barındırmayalım. Bu söylediklerim bütün dünya için.

 

Bir ülke olsa ne olur, olmasa ne olur? Bu Putin gibi adamları medya buralara getiriyor. Yok çocukluğunda böyle ezilmiş, yok gençken böyle yaşamış…

 

Alın size bir katil daha, başımıza bela bütün dünyada…


1461

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER