Sakin olun yeter!

16.02.2010         mail@canakkaleolay.comLigde kalma kaygısı büyüyor. Ancak, paniğe gerek yok. Çünkü; Çanakkale Dardanelspor bu kritik süreci aşabilecek futbol kültürü ile donanımına sahip..
Sakat, cezalı ve rahatsız futbolcularının fazlalığı yüzünden geçici kadro zaafı yaşayan Kırmızı-Beyazlı takımın unsurları hedef birlikteliği içinde hareket ederse, istenen ve beklenen başarı mutlaka gelir...
Karaları bağlamaya hiç gerek yok. Evet, son Orduspor yenilgisi ile ligde kalamama endişesi yaşamaya başlayan Çanakkale Dardanelspor bu girdaptan yine kendi inanç ve kararlılığı ile düzlüğe çıkabilir. Rakiplerine göre, maliyeti daha küçük kadro ile mücadele veren Kırmızı-Beyazlı takım eğer, Bank Asya 1.Liginin ilk yarısını 23 puanla orta sıralarda bitirdi ise, ligin sonunu da pekala yine aynı dereceyi tutturarak tamamlayabilir. Bunu gerçekleştirmek için Başkan Niyazi Önen, Kulüp Genel Menajeri Nahit Güzel ve Teknik Direktör Mustafa Meteertem`e özverili görevler düşüyor. Bu futbol otoriteleri, kimsenin beklemediği dönemde bu takımı nasıl Bank Asya 1.ligine taşıdılarsa, aynı başarıyı bu kez de gösterip, asansör takım olmadıklarını kanıtlayabilirler. Futbol olgusunda zayıfın her zaman için güçlüyü yenebileceği gerçeği gün gibi aşikar. Ekonomisi düzgün olup; fiziksel, zihinsel ve ruhsal açılardan istenen düzeyde bulunan takımlar başarıyı er – geç yakalıyor. Bir futbol takımının önce atletik değerleriyle, savaşçı ruha sahip olması, ardından sınırlı da olsa mevcut yeteneklerini sergilemesi sonuç üzerinde son derece etkili oluyor. Çanakkale Dardanelspor adına henüz hiç bir şey kaybedilmiş değil. Kırmızı-Beyazlı takım önümüzdeki pazartesi günü 18 Mart Stadı`nda K.Karabükspor`u konuk ettikten sonra Karşıyaka deplasmanına gidecek ve yine evinde bu kez Mersin İdmanyurdu`nu ağırlayacak. Bu üç müsabaka başta olmak üzere Boğaz ekibi sezon sonuna kadar oynayacağı tüm maçlardan puan almak zorundadır. Bu ligde beraberlik asla küçümsenmemelidir. Şunu  unutmamalıyız ki; “Maçı ofans kazandırır. Ama, bir takımı ligde defans bıraktırır.” Çanakkale Dardanelspor bu sezon zirveye oynamadığını göre, “En iyi savunma, hücumdan geçer” anlayışı güncel değildir. Haddini bilerek, bundan hiç de gocunmadan mücadele vermek, pek çok artıları beraberinde getirecektir. Burada bir parantezi kulübün unsurları için açmak istiyorum. Başkan Niyazi Önen ve kurmayları hariç, Çanakkale`de bu takımın farkında olan yok. Bu kentin öz kulübü Dardanelspor, Bank Asya 1.liginde değil de sanki amatör kümede oynuyor. Ama, kentin dinamikleri ile kurum ve kuruluşların önde gelen isimleri, maç günleri 18 Mart Stadı, protokol tribünündeki yerlerini almasını çok iyi biliyor. Sevmek, eylem ister, söylem değil. Eğer, ligin son bölümünde kulübün unsurları olan başkan, teknik heyet ve futbolcular, yönetim, kent dinamikleri, taraftarlar ile yerel basın hedef birlikteliği içinde hareket ederse, zor olan gerçekleşir, Çanakkale Dardanelspor bu üst düzey kategoride tutunabilir. Kırmızı-Beyazlı kulüp bugüne dek sportif yaşamında ve yarışmacı kimliğinde hep şevkatsizlik nedeniyle inkıtaya uğradı. Kent insanları siyaset ile politikaya verdiği önem ve  zamanın yarısını Çanakkale Dardanelspor`a ayırıp, bu kulübün etrafında sevgi halesi oluşturursa, bu zorlu süreç çok daha kolay atlatılır. 

2266

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun