Salgınla mücadele sürüyor...

21.03.2020         

Coronavirüs salgını dolayısı ile Çanakkale Belediyesi tarafında temizlik ve dezenfekte çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında caddeler, pazar yeri ile taksi ve ilçe otobüsleri dezenfekte edilirken, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, alınan tedbirlere ilişkin incelemelerde bulundu.

 Coronavirüs salgını dolayısı ile Çanakkale Belediyesi tarafında temizlik ve dezenfekte çalışmaları kentin birçok yerinde devam ediyor.  Salgın hastalık riskini önlemek amacı ile çalışmalarını sürdüren Çanakkale Belediyesi, Cuma Pazarı öncesinde pazar alanını dezenfekte etti. Kentlileri salgın hastalık riskine karşı korumak amacı ile gerçekleştirilen çalışmada Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, köpüklü dezanfektan sıvılar ve fırçalar ile pazar alanını temizleyerek dezenfekte etti. Kentlilerin yoğun olarak kullandığı alanlarda gerçekleştirilen dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında Atatürk Köprüsü altında bulunan minibüs garajındaki köy minibüslerinin yanı sıra, kent içi ulaşımda yoğun olarak kullanılan taksiler de dezenfektan sıvılar ile dezenfekte edildi. Öte yandan kent içi toplu taşımada gerçekleştirilen rutin dezenfeksiyon çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Günlük olarak gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında kent içi toplu taşıma araçları yüksek düzey ekolojik dezenfektanlar ile salgın hastalık riskine karşı dezenfekte ediliyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Piri Reis Caddesi`nde yol dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. Dezenfekte sıvılar ile yolları fırçalayan ekipler, ayrıca cadde üzerinde bulunan duraklar ve çöp konteynerlerini de dezenfekte etti. Çanakkale Belediyesi tarafından kent genelinde aralıksız yürütülen dezenfeksiyon çalışmalarını gezerek yerinde incelemelerde bulunan başkan Gökhan, çalışmalara ilişkin teknik ekipten bilgi aldı. Başkan Pazar Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde Cuma Pazarı’nı gezen Başkan Gökhan, kentlilerin salgın hastalık riskine karşı korunması amacı ile alınan tedbirlere ilişkin incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında pazar esnafı ve kentliler ile de sohbet eden Başkan Gökhan, salgın hastalık riskine karşı kişisel tedbirlerin yanı sıra kalabalık ortamlarda sosyal mesafenin korunması gerektiğini hatırlatarak, Pazar esnafına da gerekli önleyici tedbirleri alması konusunda uyarılarda bulundu. 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Salgın tehdidi geçmedi
28.05.2020    2734
Turizmciler çözüm arıyor
27.05.2020    1299