Sayın Vekil Çanakkale`yi nasıl temsil etti

12.04.2013         ssboreas17@gmail.comAKP Milletvekili İsmail Kaşdemir, geçtiğimiz günlerde 45 AKP milletvekili ile birlikte Diyarbakır, Siirt ve Batman’a gittiler.
Ne o? Haberiniz yok mu yoksa?
Nasıl olmaz! Kürt sorununu çözme, barış sürecini hızlandırma, halkla bütünleşme adına bölgeye gitti, 45 milletvekili ile birlikte.
Diyarbakır’da partililere yaptığı açıklamada "Çanakkale`de, Kurtuluş Savaşı`nda nasıl aynı cephede siper alıp düşmanları beraber bu vatandan kovmuşsak bugün de aynı kardeşliği oluşturmaya geldik. Buraya Çanakkale ruhunu oluşturmaya geldik. Aramıza nifak koymaya çalışanlara asla taviz vermeyeceğiz" diye konuşmuş, sayın milletvekili.
Ama kentin temsilcisi olarak meclise gönderdiği sayın milletvekilinin ne yaptığından ilginçtir Çanakkalelilerin haberi yok!
Kimlerle gitti?
Ne yaptı?
Ne konuştu?
Kimlerle bir araya geldi?
Oraya giderek barışa nasıl bir katkı verdi?
Oranın burayla ve buranın orayla ilgili görüşleri neler?
Hadi bunları geçelim;
Bari ne yiyip ne içtiğini anlatsa o da yeter
Ya da nereleri gezdi ne gördü bunu anlatsın. Değil mi?
Sayın milletvekili bölgeye giderken, Çanakkalelilerin görüşünü aldı mı? bu kentte yaşayan insanlar, sayın milletvekilini meclise gönderirken, kendilerini temsil etmesi için gönderiyor.
Sayın vekil Çanakkalelileri nasıl temsil ediyor acaba?
Barış sürecinin bölgede ve Çanakkale’deki yansımaları nelerdir?
Nasıl bir karşılığı vardır?
Bunlardan hiç haberimiz yok!
Acaba sayın vekilin haberi var mı?
 
 
Karabiga’daki gelişmeleri takip ediyoruz!
Aniden yapılan ikna toplantıları, olağanüstü toplantılar, şikayetler, dilekçeler, suç duyuruları ve daha pek çok konu Karabiga halkının gündeminde. Termik santralin kül depolama alanı konusundaki imar planının bir an önce “evet” oyuyla geçmesini isteyen şirket yetkilileri oyunlarına bir an olsun ara vermiyor.
Savcılığa suç duyurusunda bulunan Demokrat Partili Kadir Balkan isimli Belediye Meclis üyesi neden rahatsızlandı? Hastaneye kimin arabasıyla gitti? Belediye Başkanı neden ısrarla olağanüstü meclis toplantısı yapmaya çalışıyor?
Kısacası Karabiga’da neler oluyor?
Biz takip etmeye devam ediyoruz, gelişmeleri gün gün aktaracağız.

2125

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun