Seçim! Ertesi gün daha güzel…

05.06.2015         gemici@yandex.comÖnce bir hatırlatma…
Davutoğlunun –taşıma ve ithal mitingcilere rağmen- 500 kişiyle Cumhuriyet Meydanında yaptığı son seçim mitinginin olduğu günün akşamı yapılması gereken Kent Konseyi kurulu biliyorsunuz ki ertelenmek zorunda kalmıştı. İşte o ertelenen kurul bugün (5 Haziran 2015) Çağlar Kaynak Basketbol Sahası`nda saat 19.00`da yapılıyor…
Gelelim mevzuumuza… Pazar günü seçim var! (Sadece bir hatırlatma!) Oy kullanmayacaksanız bu ülkenin geleceğine dair laf söyleme hakkınız da yoktur. Mutlaka oyunuzu kullanmak zorundasınız… Oy kullanmayana “merhaba” da yok!
Pazar günü Türkiye için bir dönüm noktası olacak. Ya birlikte yaşama kültürünü sürdüreceğiz ya da “bu iş buraya kadar” diyeceğiz ve defteri kapayacağız!
 
Ya herkes karşısındakine tahammül gösterecek ve demokrat olmanın tüm kurallarını işletecek ya da şiddetin kutsandığı bir coğrafyanın merkezi olacağız!
 
Ya uygar dünyanın bir parçası olacağız ya da bin yıl geriye dönüp kendi iç kuralları olan bir hayatı sürdüreceğiz… Kadınlar kadınlığını bilecek, erkekler de keyfini sürecek… (Bana uyar J ) Sapkınlığın yaşam biçimi olduğu bir hayat sürer gideriz…
 
“Hukukun herkese bir gün lazım olduğunu” ve “bağımsız” olması gerektiğini dağlara taşlara yazacağız ya da herkes kendi hukukunu yaratacak.
 
Ya hakça paylaştığımız, insani koşullarda yaşadığımız bir Türkiye için oy kullanacağız ya da hırsızlara, katillere oy verip zavallılığımızı seyredeceğiz. Bize atılan, bahşiş edilenle yaşamayı öğreneceğiz…
 
Herkes kendi kılanında mı yaşayacak mesela Kürtler kendi gettolarına mı çekilecek? Mesela yeni azınlık mahalleleri mi oluşturacağız? Çerkez Mahallesi, Pomak mahallesi, Sunni mahallesi, Alevi Mahallesi, Alisiz Alevi mahallesi olarak birbirini görmekten tiksinen insanlar mı olacağız yoksa bu ayrıştırmaya son mu vereceğiz?
 
Bu Pazar bunlara karar vereceğiz…
 
13 yıldır ayrışma politikalarıyla çok yara alan toplumumuzu ya onaracağız ya da komşularımızın yüzüne bakamayacağız. Israrla parçalanmamızı isteyen, kindar bir nesil yaratarak iç savaşın tohumlarını atanlara dur demek için son şansımızı kullanacağız!
 
Sonra?
 
Bilmiyorum… Sadece Pazar günü için umutluyum! Bu kentten ısrarla “sıfır” çekeceklerine inanıyorum. İnanmak istiyorum! Bu kadar bu memleket için kötülükleri ardı ardına yapanlar, yalanı kutsayanların bu kentten milletvekili çıkarmalarını istemiyorum!
 
Çıkaramayacaklar… Bu bir temenni olarak kalmasın! İster “Bizimle yürü Türkiye olsun.” İster “Bizler Meclise” olsun ister “Oy verin gitsinler” olsun!
 
Ne olursa olsun ama Türkiye daha güzel ve umutlu bir Pazartesiye uyansın…
 
-geMici-
BATI-feneri ÇAKMAYA DEVAM EDİYOR…
 

1158

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun