Seçim anketi gibi

10.10.2020         

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ile Çanakkale'nin CHP'li Belediye Başkanları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Erkem İmamoğlu'nu ziyaret ettiler. Başkanların sosyal medya paylaşımları adeta bir anket işlevi gördü.

Aynı görevi yapan siyasetçileri karşılaştırmak ancak büyük bütçeli anketlerle mümkün olurken, aynı anda aynı paylaşımı yapan Belediye Başkanlarının sosyal medya beğenileri bir nevi anket işlevi gördü. Türkiye`nin en popüler siyasi isimlerinden olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ziyareti sırasında, aynı fotoğrafı çektirip paylaşan CHP`li başkanların halk arasındaki beğeni düzeyini karşılaştırmak için gazetemiz haber merkezi bölümünün yaptığı çalışmaya göre en başarılı ilçe belediye başkanı Mert Uygun olurken, beldeler arasında ise Dr. Erdal Doğan en popüler belediye başkanı olarak ipi göğüsledi. Gazetemiz Haber Merkezi`nin yaptığı analize göre 7 Ekim 2020 günü yapılan ziyaret sonrası belediye başkanlarının Facebook hesaplarına yükledikleri fotoğrafların beğeni sayıları 8 Ekim 2020 günü saat 19:00`da alınarak sıralandı. İrili ufaklı belediyeleri yöneten başkanların yönettikleri nüfus ile aldıkları beğeni sayısı arasında kurulan korelasyon kuruldu. Başkanların bölgelerindeki her bin kişide kaç kişinin beğendiğini gösteren sıralanma sonucu en beğenilen başkanlar şöyle sıralandı;


Puanlarda küsuratlar yuvarlanmıştır.

Not: Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz Facebook hesabı kullanmadığından, Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça ise ziyaret katılmadığından sıralamaya dahil edilmemişlerdir. (Seçkin Sağlam)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER