Seçim öncesi ittifaklar!...

17.03.2023          Değerli okurlarım,

 

Seçime yaklaştıkça her yeni güne bir oyunla uyanıyoruz. Bu defaki oyuncular arasında HÜDAPAR var. Yaklaşımlarını ve söylemlerini biraz incelediğimde PKK’nın yıllardır istediği her şeyi talepkar bir tavırla Cumhur ittifakından istedi.

 

Fakat PKK’nın taleplerine verdiğimiz tepki ve mücadeleye karşın neden aynı tepkiyi HÜDAPAR’a vermiyor devletimiz! Onlar Hizbullah’ın uzantısı çünkü daha yumuşak karın. Yıllarca insanlara yapmadıkları zulüm kalmadı; Sırf muhafazakar Kürtlerin oylarını alabilmek için iktidar bütün tavizleri vermeye hazır olduğunun sinyalini verdi. Yani PKK’nın eyalet, Kürtçe eğitim gibi bütün taleplerini Hüdapar da savunuyor.

 

Madem birkaç oy karşılığında bu duruşumuzu bu kadar kolay kaybedebiliyorduk, neden bu kadar kan döktük, neden trilyonlarca dolar harcadık?

 

Dün gelen Araplar için THY ve bankalar dahil her yerde anonslar yapıldı ve görseller hazırlandı. Kürtler ve Zazalar bin yıldır bu topraklarda neden her şeyden mahrum edildi? Sadece seçim zamanı hatırladığınız o Kürtler, seçimin kaderini belirleyecek konuma geldi.

 

Bizim siyasilerimizin her zaman bir zaafı olmuştur. Öyle ki, sürekli göz önünde bulundukları için aileleri, eşleri, çocukları ve hatta bazen kardeşleri ile bile sınanmak zorunda kalırlar.

 

Bu çirkinlikler, ahlaksızlıklar ve ihanetler sonrasında bile, siyasilerimiz kendilerini hala mazlumun yanında göstermek için samimiyetsiz tavırlar sergileyebiliyorlar. Kendi koltukları için her şeyi göze alan bu siyasiler, bir anda melek gibi davranmaya başlıyorlar. Bu durum, insanlarımızı köle gibi görmelerinden kaynaklanıyor.

 


1663

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER