Semizoğlu "Üretimin önünü açmalıyız"

23.12.2018         

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu, rüzgâr ve elektrik enerjisi, gaz dağıtımı, mutfak eşyalarının üretimi ve bilişim teknolojileri üretimi sektörlerinde faaliyet gösteren 5 No'lu Meslek Grubu Üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale'nin bölgedeki ihracat sıralamasında daha yukarı çıkması gerektiğini söyledi.

 ÇTSO) Yönetim Kurulu, rüzgâr ve elektrik enerjisi, gaz dağıtımı,  mutfak eşyalarının üretimi ve bilişim teknolojileri üretimi sektörlerinde faaliyet gösteren 5 No’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısına, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyeleri Akın Yalman, Deniz Tennioğlu Komite Başkanı Emre Altındal, Komite ve Meclis Üyeleri Hüsnü Agah Ayhan, Şerif Mutlu, Komite Üyesi Mehmet Emin Varlı, Genel Sekreter Sema Sandal, Meslek Grubu Oda temsilcisi Selen Kılıç ile sektör temsilcileri, Gökhan Varlıoğlu,  İlker Eryılmaz, Mustafa Andaç, Süleyman Andaç, Sami Ünal ve Reyhan Şahin katıldı. Toplantıda, sektörde yaşanan sorun ve çözüm önerileri gündeme geldi. 

Yönetim Kurulu Selçuk Semizoğlu, son dönemlerde gündüz yapılan uzun süreli elektrik kesintilerinin firmaları mağdur ettiğine değinerek, son dönemde bu konuyla ilgili sürekli üye şikâyeti aldıklarını ifade etti. Başkan Semizoğlu, “Üretimin önünü açmalıyız. Üretmez ve tüketim toplumu olmaya devam edersek bizi daha çok krizler bekliyor. Büyük ölçekli firmalar bile şu anda kilitlendi. Piyasalarda mal ve para akışı durdu. Bizler ticareti destekleyici ve geliştirici faaliyetlerle uğraşmalıyız. Bizim sanayicimizin ve üreticimizin nasıl daha ucuza elektrik alacağını tartışıyor olmamız lazım. Ama biz maalesef elektrik kesintisi gece mi yapılsın gündüz mü yapılsın hala bunları tartışıyoruz” dedi.  Başkan Semizoğlu, Çanakkale’nin yeni yatırımlarla planlı bir şekilde büyümesi gerektiğini belirterek, bu büyüme için 2. sırada yer alan Çanakkale’nin teşvik haritasındaki yerinin mutlaka değişmesi gerektiğini ifade etti. Semizoğlu, Çanakkale’nin 3. ve 4. Bölgede yer alan tüm şehirlerden daha az ihracat rakamına sahip olduğunu belirtti. 
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER