Sergen faktörü...

25.04.2021         mail@canakkaleolay.com

Beşiktaş, sürekli forma giyen 7 as futbolcusundan yoksun şekilde sahaya çıkarken, yürekli davranıp, camiasına 'Kazanacağız' diye güven aşılayan Sergen Yalçın, 3 puanla sonuçlandırılan Kayseri maçının gerçek mimarıdır.

 

Büyük takım hocasına yakışan biçimde oyuncularını kritik müsabakaya motive eden Sergen Yalçın ile sahada enerjilerini sonuna kadar harcayan Siyah-Beyazlı futbolcuların mükemmel performansları her türlü övgünün üstündeydi. Beşiktaş, Kayseri maçını galip bitirirken, şampiyonluk yolunda az değil, çok şey kazandı. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yüreklenmesini engelledi. Başta oyuncularına ve camiasına verdiği mesajla ‘Biz bu sevdadan vazgeçmeyiz’ dedi. Oynanacak 5 maç daha var. Her müsabakanın konumu ve stratejisi değişik. Ancak, Sergen Yalçın’ın futbol aklı da çok farklı. Karakartal’ın, şampiyonluk yolunda büyük bir avantajı bulunuyor. Bir maç kaybetme lüksüne bile sahipler. Beşiktaş, bu kadar eksik futbolcusuna karşın Kayserispor karşısında kükredi ise, bunu oynayacağı diğer karşılaşmalarda da yapabileceğini gösterdi.

 

 

G.Saray takipte…

Antalya deplasmanına çekinerek giden Sarı-Kırmızılı ekip, zor da olsa kazanmasını bildi. Oyuncu portföyü sınırlı olan ev sahibi takımın değişik nedenlere bağlı olarak sahada tecrübesiz oyuncularla yer almasının avantajını değerlendiren Galatasaray, baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmayı hedeflediği 3 puanla tamamladı. Sarı-Kırmızılı takım, 2 hafta sonra Türk Telekom’da Beşiktaş’la oynayacak olmasını avantaj gibi görse de aradaki 6 puanlık farkın kapanma şansı oldukça düşük. Kaldı ki, yarışın içinde Fenerbahçe de bulunuyor. Buna rağmen, saha dışında önemli sayılabilecek yönetim kargaşası yaşayan, UltraArslan tarafından istifaya davet edilen Fatih Terim’in kaos ortamını başarıyla yönetmesi ile Antalya karşısında alınan galibiyet geçici de olsa huzur ortamı yarattı. Galatasaray puan açısından dezavantajlı olmasına karşın, zirve yarışını sürdürecek tecrübe ve kapasiteye sahip.                  

 

 

Tekelci MHK…

Şampiyonluğa direkt etki edecek, haftanın en kritik maçlarını Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Halis Özkahya, Mete Kalkavan ve Halil Umut Meler’i veriyorlar. Hakemleri hedef tahtası haline getiren ve her açıdan yıpratan böyle atama olur mu hiç.. Bu 5 hakemin üstünden şampiyonu belirleyeceksiniz öyle mi? Bu sisteme ‘Tekelcilik ve merkeziyetçilik’ denir.  Bunu kim kabul eder. Sizin portföyünüzde 47 hakem var. Niye sürekli bu 5’li?. Şampiyonluğu tekelinize mi aldınız?. Bunun için MHK başkanı ve üyesi olmaya hiç gerek yok. TFF’deki bir memur da sizin yaptığınızı rahatlıkla gerçekleştirebilir. Hakem - Yönetici kimliğinizi yitirdiniz, haberiniz olsun! Sizin atamalarınızla gelecek Şampiyonluğun hiçbir makul nedenle doğruluğunu ve izahını yapamazsınız. Ligin başından buyana kış uykusuna yattınız, şimdi efeliğiniz tuttu, yürekli davranıp, aynı hakemi aynı takımın maçlarına art arda atıyorsunuz, öyle mi! Spor’un vazgeçilmez unsurları olup, temel taşı kabul edilen Spor Kulüplerini hiçe sayarak, gelecekleri ile oynamayın lütfen ! Teşbihte hata olmaz!. Sınıfta öğrenci yok ise öğretmenin, spor olgusunda kulüp/takım yok ise MHK’nın hiç bir hükmü yoktur.     


1027

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    680
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    610