Sezon bitiyor, esnaf indirime gidiyor..

16.08.2018         

Yaz sezonunun sonuna gelinmesi ile birlikte çarşı esnafı, indirim günlerini başlattı. Gazetemiz Çanakkale OLAY?a indirim ile ilgili açıklama yapan Arda Ayakkabı sahibi Süheyla Dalkılıç; "Bu yıl satışlarımız oldukça düştü. Biz de düşük karlarla satışları arttırmak adına yaz sezonu ürünlerinde yüzde 50 indirime gittik" dedi.

 Çarşı esnafı, Ağustos ayının ortalarına gelinmesiyle birlikte indirim sezonunu başlattı. Satışların bu yıl düşük geçmesi, esnafı zor duruma sokmuştur. Esnaf, durumu lehine çevirmek için işletmelerindeki indirim reyonlarını arttırdı. Gezer Toptan Bayi Arda Ayakkabı, yaz sezonunun sonuna gelinmesiyle birlikte yaz ürünlerinde net yüzde 50 indirim yaptı. İşletme sahibi Süheyla Dalkılıç, 2018 yılında satışların diğer yıllara göre çok düşük geçtiğini belirtti. Dalkılıç, yaz sezonunda da satışların beklenilenin altında kaldığını, dolayısıyla yaz ürünlerinde indirime gidildiğini açıkladı. Arda Ayakkabı işletmesindeki bütün ürünlerde net yüzde 50 indirim olduğunu söyleyen Dalkılıç, indirim başladıktan sonra vatandaşların ürünlere ilgi göstermeye başladıklarını belirtti. 

 
“Döviz kurlarındaki artış, bizi kötü etkiledi”
Satışların bu yıl beklenilenin altında kaldığını söyleyen Süheyla Dalkılıç; “Satışlar, bu yıl diğer yıllara göre çok düşüktü. Bunda döviz kurlarının da etkisi var. Vatandaşların alım gücü, bu yıl daha da düştü. Yaz sezonu beklenilenin çok çok altında kaldı. Tüm sezon beklenilenin altında kaldı ama yaz ürünleri neredeyse hiç satılmadı. Döviz kurlarında özellikle doların 6,5-7 lirayı bulması, bizi kötü etkiledi. Biz de yaz ürünlerinde net yüzde 50 indirim başlattık. İndirim tüm ürünlerde geçerlidir. Yaz sezonu yavaş yavaş bitiyor. Biz de yaz ürünleri elimizde kalmaması ve vatandaşın uygun fiyata ürün alması için yüzde 50 indirime gittik” dedi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER