Sıra Aykut`la Aziz`de

01.11.2012         mail@canakkaleolay.com"Fenerbahçe`de Alex gitti. Kavga bitti" diyenler yanıldıklarını çok geçmeden anladılar. Sarı-Lacivertli takım miadını dolduran, başarısızlığı kanıksamış sıradan futbolcularla zaten bir yere varamazdı, nitekim de öyle oldu. Sen; Lugano`yu, Emenike`yi, Ziegler`i, Santos`u, Emre Belözoğlu’nu ve kaptanlık sıfatı verdiğin, taraftarın heykelini diktiği Alex`i gönder, ardından bu zayıf kadroyla hem ligde hem de Avrupa`da mücadele ver. Sözüm ona, futbol`un uleması olduğunu söyleyen, koskoca Fenerbahçe`yi şike bataklığına sürükleyen başkan Aziz Yıldırım ve o`nun askeri Aykut Kocaman milyonların sevgilisi Fenerbahçe`yi sportif ve duygu erozyonuna uğratarak, uçurumun eşiğine getirdi. Eğer, bu takımda 8 yıldan buyana "Alex" diye bir oyuncu olmasaydı biriniz başkanlıkta, diğeriniz Teknik Direktörlükte bunca yıl kalabilir miydiniz?
 
Ne garip tecellidir ki, Sarı-Lacivertli camia; egolarını tatmin için koltuğa yapışan, agresif tutum ve davranışlarıyla taraflı - tarafsız herkesi çileden çıkaran Aziz Yıldırım`ın hala daha arkasında duruyor. Fenerbahçe`nin yeniden sempatik bir kulüp haline gelebilmesi için Aykut Kocaman`la birlikte Aziz Yıldırım`ın görevlerinden bir an önce gönderilmesi gerekiyor. Sarı-Lacivertli takımın yetersiz ve silik kadrosu tıpkı Kocaman ve Yıldırım gibi yıprandı. Camianın ileri gelenleri gibi kongre üyeleri de bu erimeyi sadece seyrediyor. Şükrü Saraçoğlu Gösteri Merkezi`ni dolduran taraftarlar ise Aykut Kocaman`la uğraşıyor.
 
Şike davasının sürdüğü bu dönemde, Aykut Kocaman`a pek çok açıdan ihtiyacı olan Aziz Yıldırım hocasını hiç görevden alır mı? Almaz elbette. İşte, o zaman taraftarların duruma el koyarak, Aziz Yıldırım`ı görevi bırakmaya zorlamaları gerekiyor. İstifa etmek, yüceliktir, bir fazilettir. Ama, tabii ki, bu onurlu kişiler için. Yazıklar olsun, Türkiye`nin bu en büyük kulübü Dallas dizisi gibi oldu. Eğer, Aziz Yıldırım başkanlıkta kalmaya devam ederse, zaten sevimsiz hale gelen milyonların sevgilisi Fenerbahçe iyice çirkinleşecek. Öyle değil mi Samet!
 
Aykut Kocaman
Kabul edelim ki, Kocaman Fenerbahçe’yi teknik anlamda yönetecek seviyede donanımlı değil. Hocalık geçmişinde hiçbir başarısı yok. Diploması varsa, ciddiyeti ve ketumluğu ile belki büyük bir şirkette genel müdürlük yapabilir ama, liderlik vasıfları olması gereken Teknik Direktörlüğü asla. Fenerbahçe “Teknik Direktörlük Geliştirme” yeri değil. Kocaman, antrenmanlarda olduğu gibi yedek kulübesinde de sönük görüntüsü ile futbolcularına pozitif enerji vermekten oldukça uzak. Hatta, sürekli asık yüzü ile antipati bile yaratıyor. Anlamıyor ki, sezon başından buyana uğraştığı, ancak son dönemde eleştirmekten çark ettiği Alex’in golleri olmasa, omuzlarından Fenerbahçe apoleti çoktan sökülecekti. Kritik müsabakalarda yaptığı isabetsiz oyuncu değişiklikleri nedeniyle kaybedilen puanlara koca Fener’in ikinci yarılardaki kondisyonsuzluğunu da eklerseniz, tipik bir Aykut Kocaman resmi çıkıyor ortaya. Fenerbahçe’nin bu elit kadrosuyla olumlu futbol sergilediğini ve takım oyunu oynadığını söyleyebilecek biri varsa, beri gelsin. Lig elden gitti, kupa ise yine başka bahara kaldı.
 
Not: Fenerbahçe’nin bugün içine düşürüldüğü perişan durumu, önceden gören Spor Müdürümüz Cahit Göveren, Aykut Kocaman ve Sarı-Lacivertli takımla ilgili olarak 23 Aralık 2010 tarihinde Olay okurları için bu değerlendirmeyi yapmıştı.

2045

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun