Siz de mi Dünya vatandaşısınız?

14.02.2012         Ne saçma bir soru diyeceksiniz belki; Dünya denen bu gezegende oturduğuma göre ben de Dünyalıyım elbette.
 
Ama böyle düşünenler beni yanlış algıladılar: Ben Dünyalı’dan değil, dünya vatandaşlığından söz ettim. Yani Dünya adında tek bir devlet mi var ki siz de onun vatandaşı olacaksınız? Dünyanın hangi devletine giderseniz gidin, elinizde pasaport olmadan sizi kabul ederler mi? Bırakın pasaportu, vize bile isterler. Bu belgeler olmadan siz istediğiniz kadar “Ben Dünya Vatandaşıyım” diye ter ter tepinin hiçbir ülkenin sınırlarından giremezsiniz…
 
Bunları neden yazıyorum. Çünkü Çanakkale’de “Ben Türküm” diyemeyip dünya vatandaşıyım diyenlere rastladım. Bunların hepsi entel sıfatından. Yani “vatandaşlık”ın bir insanı bir devlete bağlayan siyasal bağ olduğunu bilmez değiller. Ama işte, nedense, belki de Türk olmaktan hoşlanmadıkları için bilmezden gelirler. Çünkü küresel liberalizmde beyinler yıkanmıştır. Nereli olduklarını, kim olduklarını, kültürlerini unutmuşlardır.
 
Oysa onların asıl söylemek istedikleri ABD vatandaşı olduklarıdır. Çünkü bu gün Dünya demek, ABD demektir. Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun son kitabı “Göçmen Hamamı”nı okuyun, ne demek istediğimi çok açık biçimde anlayacaksınız.(*)
 
Yazar diyor ki: “Amerikan (bir doları)nın üstündeki simgeler bu sebeple çok manidardır. Soldaki büyük mühür pramit ve üçgen içinde Novus Ordo Seclorum, yani Çağların Yeni Düzeni yazar.  MCCC1XX11 1377, Tapınak Şövalyelerinin tutuklandığı gündür. 13 basamaklı piramit 13 işlevli olacak devlet biçimini gösterir. Tepedeki GÖZ devletin merkezini simgeler. Rabbi Gözü veya David Rockefeller’in gözü olduğu söylenir. Latincede Annuit Coeptis, bizim planımız başarıyla tamamlanacak demektir.”
Marksist Sovyetler birliğinin çöküşünden sonra ABD tek başına Dünya Hakimi olmuştur. Her ülkede gözü, kulağı, misyonerleri vardır. Artık amacına ulaşabilmek için masraflı askeri işgallere de ihtiyacı kalmamıştır. Önceden yetiştirip ülkelerin yöneticilik mevkilerine yükselttiği adamlar ve coca cola kültürüyle, hem de baskıdaki ülkelere demokrasi getireceği yalanı ile tarantulla ağı gibi her yeri kaplamıştır.
 
Amerikan’ın hedefi sadece Büyük Orta Doğu Planını başarmak değildir. Amerika’nın amacı bütün dünyayı şirketleriyle, denekleri ile vakıfları ile, dili ve kültürü ile ele geçirmektir. Tarımda GDO’lu ürünlerle, kimya sanayinde birbirlerinin aynını üreten, kimi zaman hiçbir işe yaramayan ilaç tekelleri ile Amerika gerçekten Dünya Devleti olma yolundadır.
 
Ama Rusya Federasyonu ve Çin buna izin verirler mi dersiniz?
 
İMF, Dünya Ticaret Örgütü, BMM’ler Amerika’nın emrinde oldukça onların vetosu ne yazar?
 
Olsa olsa bir 3. Dünya harbine yol açar ki ABD, halkının atom bombasının etkilerinden korunmak için çöllerde kim bilir kaç yer altı şehri kurmuştur.
 
Hem Liberal Kapitalizme göre bu günkü Dünya Nüfusu çok fazladır. Bu yedi milyar insanla uğraşmaktansa 500.000 kişilik bir dünyayı yönetmek daha güzel değil mi?
 
ABD, Japonya’da bunu yapmıştı.
Göreceksiniz Orta Asya’da ve Çin’de de yapacak.
İşte siz, eski sosyalist arkadaşlar o zaman Dünya Vatandaşı olabilirsiniz. Tabii sağ kalabilirseniz.
Buna hazır mısınız?
 
(*) Göçmen Hamamı,
bilimgonul.com

6849

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Maç D Smart’ta
23.08.2017    32