Son 15 gün…

16.10.2015         gemici@yandex.com

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Salı günü Ankara Katliamı Çanakkale’de de protesto edildi. Yitirdiklerimiz anıldı. Kortejin en önünde katledilen EMEP il başkanı Ercan Adsız vardı. Aramızdaydı…

 Bu kadar gerilim bu ülkeye yazık… 

Soruyorlar… Seçim olacak mı? Oluyor… Biz farkında değiliz ama yurt dışında ve gümrük kapılarında seçim başladı. Sandıklar seçmenin önünde. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız seçimlerini yapıyorlar… Umarım kullandıkları oylara sahip çıkarlar.

Ortam gerildikçe gerildi… Ankara Katliamı öncesi ve sonrası seçim havası birden değişti. CHP büyük mitingler yapmayacağını ama yurt çapında seçmenle bire bir temas yöntemiyle bu süreyi tamamlayacaklarını açıkladı.

Bunun bir örneğini Çanakkale’de gördük. Çanakkale Belediyesi’nin açılışları ve Yeşil Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’nin temel atma törenlerine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke bunun güzel bir örneğini verdi.

Çarşamba günü Yeşil Hizmet Binası, Belediye Çalışanları Eğitim Sosyal tesis ve rekreasyon alanı ve Altın Yıllar’da Sayın Böke’nin yaptığı konuşmaların oldukça etkili olduğunu düşünüyorum. Net, akıcı ve seçmenle sıcak temas kurabilen konuşmalardı.

Çok seçim gördüm hiç bu kadar gergin bir seçim ortamına tanık olduğumu hatırlamıyorum. Bu kadar gerginliğe rağmen bir seçim havası da yok. Sanki herkes kararını çoktan vermiş de 1 Kasım’ı sükunetle bekliyor.

Birileri ortamı germeye çalışsa da seçmen kendini bu gerginliğin dışında tutmaya çalışıyor. Seçmenin suskunluğuna aldanmayın. Bire bir konuştuğunuzda öfkesini hemen anlıyorsunuz…

Susuyor, 1 kasım’da söyleyecekleri var. Susuyor, katledilenlere olan saygısından. Susuyor, kandan bıktığından. Susuyor, “yeter artık” dedikçe üst üste gelen kayıplardan… Susuyor, kelimelerin yetersizliğinden. Susuyor, yarına olan umutlarından. 

Konuşacağı günü bekliyor…

Anketleri boş verin; siz yüreğinize bakın…      

Ekim hiç bu kadar uzun olmamıştı. Uzadıkça uzuyor… Ama Ekim de bitecek. Herkes masasındaki adisyona baksın…

Mekan kapanmadan…

-geMici-

gemici@yandex.com

BATI-feneri ÇAKMAYA DEVAM EDİYOR…

Not: Helal olsun sekiz yıldır bitmeyen Çanakkale – Lapseki yoluna…  Tam bitti dedik, yeniden eşelediler. Ne olduğunu bir bilsek… Bu memlekette o kadar çok kaldırım mühendisi varken bir tane yol mühendisi yok mu? Yetkili falan aramıyorum artık. Biz ne desek boş… Nasıl olsa kimse açıklama yapmıyor… Bu işin bir “Gider”i var ama dönüşü olur mu bilmem…

 


995

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun