Spor'a Satranç damgası

10.07.2018         

Çanakkale'de yapılan Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası'nda Deniz Özen Birinci oldu...

 Türkiye Satranç Federasyonu’nca düzenlenen Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası, Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Uygulama Oteli Spor Salonu`nda gerçekleşti.. 22 ilden 120 sporcunun katıldığı turnuva 6 gün sürdü. Şampiyonanın zirve mücadelesi ise nefes kesen eşitlik bozma karşılaşmalarına sahne oldu. 7 tur sonunda zirve belirlenemeyince, Emir Gülbeyaz - Tibet Kağan Özgür ve Emir Gülbeyaz - FM Deniz Özen eşitlik bozma maçları yaptı. Emir Gülbeyaz ile oynadığı altın puan maçını kazanan FM Deniz Özen şampiyonluk ipini göğüslerken, Emir Gülbeyaz gümüş madalyanın, Emirhan Tarlabaşı ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, gençler şampiyonasının katılımının ve mücadele zorluğunun her geçen yıl arttığını söyleyerek, turnuvada yer alan sporcuları centilmen mücadelelerinden dolayı kutladı. Tulay şöyle konuştu.: "Türkiye satrançta adını dünyada en üst sıralarda her geçen yıl daha da fazla duyurmaya devam ediyor. Dünya satrancının yükselen yıldızı olan Türkiye’nin en büyük gücü genç ve dinamik bir nesle sahip olması. Genç sporcularımızın yurt içi ve yurt dışı başarıları bizi memnun ediyor, göğsümüzü kabartıyor. Gençlerimizin satranca ilgisi arttıkça, şampiyonalarımızın katılım sayısı ve zorluk dereceleri de artıyor. Çanakkale’deki gençler şampiyonasında müthiş bir şampiyonluk mücadelesine tanıklık ettik. Gençlerimiz zirve mücadelesini büyük bir azim ve centilmenlikle yaptılar."
2018 Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası, ÇOMÜ Dardanos Uygulama Oteli Spor Salonu’nda düzenlenen kapanış töreni ile son buldu. Şampiyonada dereceye girenlerin madalyalarının ve çeşitli ödüllerin dağıtıldığı tören, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, TSF Başkanı Gülkız Tulay, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Hayri Şahin, Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Görün, TSF Çanakkale İl Temsilcisi Yasemin Kaçar, sporcular, antrenörler, veliler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.
Kaynak; Satranç İl Tem.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER