Spora 'dev' yatırım

14.02.2020         

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, Çanakkale ve ilçelerinde yapılacak yatırımlar ile ilgili protokol imza töreni Gençlik ve Spor Bakanlığı Merkez Binası'nda düzenlendi.

 Çanakkale’nin gençlik ve spor alanındaki ihtiyaçlarını tamamlayıp sporda da öncü şehir olması için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Çanakkale ve ilçelerine yaklaşık 32 milyon Liralık yatırımlarına ilişkin protokol imza töreni düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Merkez Binası`nda düzenlenen imza törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Orhan Tavlı, AKP Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AKP İl Başkanı Naim Makas, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın katıldı. Yatırımlara ilişkin protokol imza töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu konuşma yaptı. Çanakkale ziyaretinde yöneticilerle kentin ihtiyaçlarını yerinde tespit ettiklerini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “O günkü saha çalışmamızın, gayretimizin bir ürünü olan bu protokolümüzle yeni hizmetleri Çanakkale’ye kazandırmanın gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim hizmet anlayışımızın ölçüsünü `İnsanı yaşat ki devlet yaşasın` şiarı belirliyor. Dolayısıyla şehirlerimizi, ilçelerimizi sportif, sosyal ve kültürel anlamda güçlendirirken; biliyoruz ki insanımızı da aynı ölçüde güçlendirmiş oluyoruz. Girişimciliğe, üretime, çalışmaya önem veren, Türkiye’ye katma değer üreten bir şehir. Biz de Çanakkale`mizin gençlik ve spor alanındaki ihtiyaçlarını tamamlayıp Çanakkale’yi sporda da öncü şehir yapmak için bu protokolü hayata geçiriyoruz. Turizmde, ekonomide öncü olan güzel Çanakkale’yi sporun da merkezlerinden biri yapacağız” dedi. 

 
“7/24 yaşayan tesisler”
“Sporu herkes için ulaşılabilir kılmanın davasını sürüyoruz” diyen Kasapoğlu, “7/24 yaşayan bu tesislerle, Çanakkale`miz inşallah daha sportif bir şehir olacak. İnşallah bu yatırımların devamı gelecek. Geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi, biz `spor herkes içindir` ilkesine gönülden inanıyoruz. Bu yüzden sporu herkes için ulaşılabilir kılmanın davasını sürüyoruz. Emeğimiz, çabamız, heyecanımız bunun içindir. Bize düşen tesisleri yapmak, inşa etmek ve şehirleri ihya etmektir. O tesislere, varlıklarıyla anlam kazandıracak olan kadını erkeği, çocuğu genciyle, milletimizdir. Bir söz verdik, `bu tesisler 7 gün 24 saat süre ile milletimize hizmet verecek` dedik. Bu uygulama Türkiye’de spor yapmaya vakit bulamama meselesini topyekün çözen bir uygulamadır. Sporda öncü şehir, sağlıklı toplum ve mutlu gençlik idealiyle çalışacak ve inşallah yarınlara daha güçlü, daha mutlu adımlar atacağız. Çanakkale’ye, Çanakkaleli hemşehrilerimize, gençlerimize ve Türk sporuna hayırlı olsun. Ortak çalışma anlayışımız güzel şekilde ilerliyor. 7-24 yaşayan spor tesislerini Çanakkale`de hayata geçireceğiz ve herkesi sporla buluşturacağız. Tüm ilçeleriyle Çanakkale`yi sporda çok daha ileriye taşıyacağız" ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmanın ardından yatırımın protokolü imzalanırken, protokol kapsamında toplam maliyeti yaklaşık 32 milyon lira olan, 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet spor salonu, 1 adet nizami sentetik yüzeyli çim saha, 3 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 1 adet kapalı halı saha ve 2 tesisin tamamlanması ile 4 tesisin onarımı, yeni basketbol sahaları gibi pek çok çalışma bulunuyor. 
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER