Süper Amatör keyif verecek

07.01.2010         mail@canakkaleolay.comÇanakkale yerel futbolunun 1 numaralı liginde maratonun ikinci devre maçları start alıyor. Yöresel rekabetin yaşanacağı, izleyenlere seyir zevki verecek müsabakaların oynanacağı kategorinin zirve yarışına Spor Müdürümüz Cahit Göveren ışık tuttu

12 takımın yer aldığı Çanakkale Süper Amatör Ligin ikinci yarısı 9 Ocak cumartesi günü başlıyor. 11 hafta sonunda ilk 2 takımın 3.lige yükselme şansı yakalayacağı, başarılı olamaması halinde yine de kategori atlayarak, yeni sezonda kurulacak Kriterli Deplasmanlı Lige ( 4.Lig ) katılacağı gerçeği zirve yarışını oldukça ilginç duruma sokuyor. Ligin ilk yarısını nirengi kabul edip, ikinci devrede neler olabileceği sorusuna yanıt aradığımızda; amansız mücadelenin lider Biga Adaspor, takipçileri Mahmudiye Belediyespor, Bigaspor, Bozcaadaspor ve Arslancaspor arasında geçeceğini söyleyebiliriz. Peki bu takımların ilk 2`ye girme şansları nedir? Sırasıyla tümünü büyüteç altına alıp, değerlendirelim.

Biga Adaspor
İlk yarıda olağan üstü bir performans sergileyip, büyük bir sürprizi gerçekleştirip, 11 maçın 10`unu kazanıp, sadece hemşehrisi Bigaspor`a yenildiler. Biga Adaspor topladığı 30 puanla maratonun ilk yarısını lider bitirirken, rakiplerine adeta  “2 biletten 1`i benim” dedi. Genç antrenör Serdar Duman yönetiminde mükemmel bir ilk yarı geçiren Biga Adaspor, ikinci yarıda da başarıda istikrarı sağlayabilirse, asgari amacı olan 4.lige yükselebilir. Ancak, rakiplerinin hedef takımı konumuna gelecek Adaspor`un zorlu deplasman maçları da düşünüldüğünde işinin hiç de kolay olmadığı ortaya çıkıyor.
Mahmudiye Bld.spor
Ligin ilk yarısının son bölümünde yaptığı atakla ve topladığı 28 puan ve averajla ikinci sıraya yerleşen Antrenör Mehmet Özdemir yönetimindeki Belde takımı, elit futbolcu kadrosu ile 4.lig adaylarından. 11 maçta kaydettiği 35 golle ligin en skorer ekibi konumundaki Mahmudiye Belediyespor, maratonun ikinci bölümünde savunma zaaflarına önlem alabilirse, ilk 2 şansını arttırabilir. Mahmudiye ekibinin özellikle rakipleri durumunda olan Biga  Adaspor, Bigaspor, Bozcaadaspor ve Arslancaspor`la yapacağı müsabakaların skor ve sonuçları sezonluk hedefini tayin edecek.

Bigaspor
Çanakkale Süper Amatör Ligin güçlü ve futbol kültürü ile donanımlı takımı Bigaspor 9 maçı kazanırken, deplasmanlarda Geliboluspor`la berabere kalıp, Mahmudiye Belediyespor`a 3-1 mağlup oldu. Bu kayıplar Lacivert-Beyazlı takımı ilk yarı sonunda ilk 2 sıranın dışında bırakırken, önlem almaya da sevk etti. Tecrübeli hoca Mehmet Akgün yönetimindeki Bigaspor oturmuş kadrosu ile ligin ikinci yarısında elbette ilk 2`nin favori takımları arasında yer alıyor. Oynayacakları 11 final maçı sezon kaderlerinde belirleyici olacak. Her maça önem vermeleri, konsantrasyon eksikliği yaşamamaları gerekiyor. Ciddi rakipleri önünde alacağı sonuçlar Bigaspor`un olduğu kadar rakiplerinin de ilk 2`ye girip, girememesinde kriter olacak.  
 
Bozcaadaspor

Sezona her yıl özkaynaklarından yetiştirdiği futbolcularla başlayan Siyah-Beyazlı takım yine aynı bakış açısıyla mücadele verdiği Süper Amatör Ligde ilk yarı maçlarının tümünü deplasmanlarda oynadı. Sahası sentetik çimle kaplanan Bozcaadaspor maratonun ikinci  bölümünde oynayacağı 11 müsabakayı da evinde yapacak. Büyük bir fikstür avantajına sahip olan Bozcaadaspor, eğer bu maçların tamamını kazanma başarısı gösterirse amaçladığı yere gelmesi kaçınılmaz olacak. Siyah-Beyazlı takımın iç sahada oynayacağı Biga Adaspor, Mahmudiye Belediyespor, Bigaspor ve Arslancaspor maçları son derece önem taşıyor. Ancak, Bozcaadaspor`un zayıf rakipler önünde konsantrasyon eksikliği yaşadığını da göz ardı etmemeliyiz.
Arslancaspor
Sezona Başkan Fahri Temiz önderliğinde mutlak şampiyonluk parolası ile başlayan Arslancaspor Antrenörler Ahmet Üçüncü ve Üzeyir Gül yönetimlerinde beklenen sonuçları alamadı. Kadro disiplini sağlanamadı. Sonuncu Yenicespor`la birlikte ilk yarıda beraberliği bulunmayan Kahverengi-Lacivertli takım 7 maç kazanırken, 4 kez de mağlup oldu. Arslancaspor`un ikinci yarının, ikinci haftasında deplasmanda oynayacağı Biga Adaspor maçının sonucu ilerleyen haftalardaki şansını ortaya koyacak. Klasmanın ikinci ve üçüncü sırasında yer alan Mahmudiye Belediyespor ve Bigaspor`dan 7 puan geride bulunan Arslancaspor, güçlü rakiplerle oynayacağı müsabakaları kazanması durumunda yeniden iddialı konuma gelebilecek. Ancak, kabul edelim ki, ilk 2`ye girme olasılığı bir hayli zayıf. Bu durum, özellikle Başkan Fahri Temiz, 2.Başkan Mustafa Bayar ve kulübün kıdemli yönetecisi Özkan Vural`ı oldukça üzüyor.


2890

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun