TFF'nin üvey evladı; Alt Ligler

30.06.2020         

Türkiye'de futbolun sadece Süper Lig ve 1.Lig'le sınırlı olduğunu zanneden TFF, Alt Ligleri mağdur etmeye devam ediyor.

  

Nihat Özdemir başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu, Alt liglerin 18 Temmuz’da başlayacağını açıklamasına karşın, başta İkinci ve Üçüncü Lig kulüpleri olmak üzere organizasyonlarda yer alan takımların yüzde 90’ı sahaya çıkmayacaklarını deklare ettiler. Futbol Federasyonu ile Kulüpleri karşı karşıya getiren bu inatlaşmanın sonucu merak edilmeye başlandı.

 

Futbol Federasyonu’nun Alt Liglerin başlamasına 15 gün gibi kısa bir süre kalmasına rağmen, hala daha kesin bir açıklama yapmaması, yönetmelik, karar ve fikstür yayınlamaması Türk Futbolu’nun taban birliklerini zor durumda bıraktı. Türkiye’de futbolun sadece Süper Lig ve 1.Ligle sınırlı olduğunu zanneden TFF’ye tepkiler her geçen gün çığ gibi büyüyor.

 

Türkiye’de İkinci ve Üçüncü Lig ile BAL’da bulunan (2.Lig: 36, 3.Lig: 53, BAL: 162) 251 kulübü dikkate almayan ve 81 ilde bulunan Süper Amatör Ligleri umursamayan, TFF Birimleri bu lig kategorilerine üvey evlat muamelesi yapmaya devam ediyor. Ancak, sporun temel taşı olan kulüplerin gücünü hesaba katmıyor. Emir ve talimatlarla müsabakaların oynanacağını sanıyor.

 

Kendi Sağlık Kurulu’ndan aldığı referansla yetinen Türkiye Futbol Federasyonu’nun, salgın hastalık nedeniyle ülke genelinde görev yapan Bilim Kurulu’ndan onay almamasına, Sağlık Bakanlığı ile maçların oynanıp, oynanmaması konusunda ters düşmesine rağmen, re’sen maçları oynatma kararı endişe ile karşılanıyor. Nitekim 2. ve 3.Lig kulüpleri bir araya gelerek, TFF’nin maçlar oynatma kararını protesto ettiler.                                    (Yusuf Sonkurt)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Corona servisinden kaçtı!
09.08.2020    894