THY yönetimi istifa lütfen, işgal etmeyin milli koltuğu!!!

01.03.2022          Değerli Okurlarım; Konumuz; Türk Hava Yolları…

Öğrencilerimizin Ukrayna’da mahsur kalma sebebi olan yöneticilerdir. 100 Euro olan uçak biletleri beş, altı katına çıkarsa nasıl dönecekler ve hala o koltukta oturuyorlar. Fırsatçılık tatil zamanlarında yapılıyor. Bu duruma neyse deriz ve alırız. Vicdansızlar! Bu çocuklar tatile mi geliyorlar da bilete zam yapıyorsunuz? Sizin hiç kişiliğiniz, vicdanınız, merhametiniz yok mu? Neden bunun böyle olduğunu anlatmıyorsunuz? Televizyoncular, yedi yirmi dört yayın yapıyorsunuz. Bir de bir Türk öğrenci kızımız çaresizlikten ağlar iken ATV Haber’de bir katılımcı, “Türk kızı ağlamaz.” diye bir halt ediyor. O kızcağız namusundan, iffetinden, canından korkarak ağlıyor.

Tabi sizin çocuklarınız devletin en yüksek bursuyla okuduğu için ve siz iktidar kanallarında yalakalık yaptığınız için sizin çocuklarınız gider ABD, Almanya, İsviçre, İngiltere’de okur. Umurunuzda mı sizin? Fakir çocukları ölmüş mü? Saldırıya mı uğramış? Sığınaklarda aç mı, susuz mu kalmış? Bu hangi kafa böyle? Benim ülkemin bir vatandaşı nerede olursa olsun, başı dertteyse hiç mazeret kabul etmem. Mazeret üstüne konuşulmaz bile. Tabiki bu insanları seven, insanlara saygısı olanlar içindir. İki ülkenin, ABD ve Avrupa’nın arasında kalmışız.  Ülke olarak belli bir kıblemiz yok. Her trenin arkasından koşar isek hiç bir hedefe ulaşamayız. Taraflı davranmaktan, insanların oyu ile seçilip halkın verdiği makamı işgal ederek, halkı adam yerine koymamaktan da vazgeçin. Dünya, 3. Dünya Savaşı’nın eşiğinde. Hala net bir tavrımız yok. Onda, bunda, şundayı oynuyoruz. Kaç tane Türk devleti var ise toplayıp net bir tavır koyalım. Herhangi bir Türk devletine savaş açanın başına toplanmak üzere birleşelim. Arapları bırakın artık. Onlar İsrail’in kayığına bindiler. Artık isteseniz de inemezler.  Kardeş dediğimiz ülkelere bakalım.

Bugün çok ilginç bir toplantı oldu Ankara’da. 6 parti manifesto açıkladı. Dediklerini yaparlar ise gerçekten de Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap verecek bir program açıkladılar. Tabi iktidar durmayacak. Mutlaka halkın önüne tutamayacakları bir ton söz verecektir. Mesela eski başbakan Tansu Çiller bugün çıktı ortaya ve eleştiriler yaptı muhalefete. Sizce neden eleştirdi? Oğlunun aldığı ihaleler olabilir mi?

Sanki insanlar bilmiyor neden ortaya çıktığını. Aslında yeni yönetim yargıyı ve kolluk kuvvetlerini rayına oturtması gerekiyor. 35 yıl geriye gidelim. O Özer Uçuran, çillerin kocası ne işler çevirmiş. Bu memleketin yıllarca kaymağını yediler. Kimse ses çıkarmadı. Uyuttular Türkiye’yi ve bugün yine çıktılar ortaya. Oğulları ile Tansu Çiller’de Cumhur ittifakının avukatlığına soyunmuş. Maşallahı var. Şimdi geriye dönük Çiller ailesine de bakmak lazım. Günahına da, sevabına da. 

Artık ülkemizde ilk önce bağımsız bir adalet ve hukuk, ikinci işimiz de gazeteciler, medya; bir de bir gazetesi olan ikincisini açamayacak. Bir TV kanalı olan ikicisini açamayacak. Adamların 10 tane gazetesi var. Bilmem kaç tane TV kanalı var. Kim yol bulduruyor ise hemen emrine giriveriyor. Demirören grubu devlet bankasından  aldığı parayla Doğan grubunu tarihten sildi ve aldığı krediyi bile ödemiyor. Varsa bu şartlarla biz de alalım birer gazete ve TV kanalı. İddiayı, piyangoyu, lotoyu, hepsini aldı Demirören. Kimseye para da çıkmıyor gördüğüm kadarı ile. Bu yıl piyango bayileri sinek avlıyordu. Hele Nimet abla, 81 vilayetten piyango almaya gelirlerdi ve bu yıl gelmediler. Sosyal medya oyunları bozuyor. Yıllarca ANAP’nin prensi, Uzan Grubu vardı. Her şeye atladılar durdular. Ne oldu şimdi? Fransa’da otelde kalıyor. Eve geçmeye bile korkuyordur.

Hele Avrupa’da 10 bin euro ile dolaşamazsın. Bence bu Demirören, aklını başına devşirir ve aldıklarını iade eder. Yoksa babasından kalanı da üzerine koyar, yetmez bir de hapis yolu var. Şimdi gelecek yönetim affetmeyecektir kimseyi. Affederler ise halk yüzlerine bakmaz. Zaten yargıya verecekleri yetkiyle,  olsalar da olmasalar da yargı gereğini yapacaktır. Baya dinlendiler yıllardır. Diken üzerinde çalıştılar. Karar bile veremediler. Taraflı davranmak zorunda bırakıldılar. Artık sonuna geldik. Bence aklı olan devletin kasasından kim ne almış ise geri versin. O kadar çok para kaybolmuş ki anlatılır gibi değil.


1467

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER