Telat Koç'un adı ÇOMÜ'de yaşayacak

05.04.2021         

Hayatını kaybeden ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Telat Koç'un adı, Fen Edebiyat Fakültesindeki Fiziki Coğrafya Laboratuvarına verildi. Koç'un adının verildiği laboratuvar açılışına ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay ile Koç'un ailesi, öğrencileri ve sevenleri katıldı.

Hayatını kaybeden ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Telat Koç`un adı, Fen Edebiyat Fakültesindeki Fiziki Coğrafya Laboratuvarına verildi. FEF`te düzenlenen anma programına; ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Dayan, akademik ve idari personel, Merhumun ailesi ve sevenleri katıldı. Anma programında, Merhum Prof. Dr. Telat Koç`un öğrencisi Semra İzkan, çalışma arkadaşları; Prof. Dr. Ekrem Tufan, Prof. Dr. Varol Tok, Prof. Dr. Murat Türkeş, Prof. Dr. Hasan Tatlı, Prof. Dr. Osman Dayan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur ile Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay birer konuşma yaptılar.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur konuşmasında "Hepimizin bildiği hayatın iki gerçeği vardır. Biri yaşadıklarımız diğeri ise yaşamın bir gün sona ereceğidir. Saygı değer hocamız Prof. Dr. Telat Koç aramızdan ayrılmış olsa da anısını her zaman yaşatacağız. Kendisi her insanda olması gerekli vasıfları toplamış, hayatına yansıtabilmiş ve ortalama bir insanın yaşayabileceği ömrün tamamına ermeden aramızdan erken yaşta ayrılmış bir değerimizdir. Elbette bundan sonra kendisi gönüllerde yaşayacaktır. Bu vesileyle, ÇOMÜ Rektörlüğü olarak bu anma törenini düzenleyenlere teşekkür ediyor Prof. Dr. Telat Koçu da rahmetle anıyorum" dedi. Konuşmaların ardından Prof. Dr. Telat Koç`un adının verildiği "Prof. Dr. Telat Koç Fiziki Coğrafya Laboratuvarı`nın açılışı, hayatının anlatıldığı videonun izlenmesi ve anı defterinin imzalanmasıyla anma programı sona erdi.
(Haber Merkezi)


© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Çanakkale kan kırmızı
08.04.2021    6077
Nejat Önder 'darbesi!'
08.04.2021    1634
EURO 2021'de maçlar ve seyirci
11.04.2021    1139
Hastane var... Personel yok!
08.04.2021    851