Tez'den Başkan Gökhan'a 'nezaket' ziyareti

23.06.2020         

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural ve İl Delegesi Prof. Dr. Cumhur Aslan'a yönelik sert eleştirileri ile gündeme gelen CHP'nin eski il başkanlarından Avukat Erhan Tez, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ı ziyaret etti. Gökhan, "Genel ve yerel siyasete ilişkin verimli bir sohbet oldu" dedi.

 Sosyal medyada “CHP iktidar olmamalı” şeklinde paylaşımda bulunan “Sosyoloji Profesörü” Cumhur Aslan, parti içinde tepkilerin odağı olurken, söz konusu paylaşımı beğenen CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural da eleştirilmişti. Parti içinde pek çok kesimden tepkiler gelirken, CHP’de uzun dönem İl Başkanlığı, Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği ve İl Genel Meclisi üyeliği yapan Avukat Erhan Tez, söz konusu olayı “provokatörlük” olarak nitelendirmiş, hem Aslan’a hem de Ural’a, sert tepki göstermişti. Tez’in açıklamaları parti içinde büyük yankı uyandırırken, Aslan ile ilgili disiplin kurulunda görüşülmesi ve partiden ihracını isteyen başvurular yapılmıştı.

Gökhan, “verimli bir sohbet oldu”

Önceki gün makamında önceki dönem İl Başkanlarından Avukat Erhan Tez’i ağırlayan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ziyaret ile ilgili sosyal medyada fotoğraf ve değerlendirmesini paylaştı. Başkan Gökhan, “Partimizin kıdemli il başkanlarından ve kentimizin kıymetli hukukçularından Avukat Erhan Tez abimizle genel ve yerel siyaset üzerine verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Ziyaret için teşekkür ederim” dedi.

(Seçkin Sağlam)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Kupa finali İstanbul'da
27.06.2020    2176
Kirazda tehlike çanları
27.06.2020    1811