Tıp öğrencilerine öğle yemeği yasak!

14.09.2018         

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi binasında eğitim görmeye devam eden 3-4-5. dönem öğrencilerinin öğle yemekleri için hastane yemekhanesini kullanmaları yasaklandı. Öğrencilere, ÇOMÜ'de bulunan ÖSEM'de yemek yemeleri önerilirken, öğrencilerin dilekçeyle itiraz başvurusunda bulundukları öğrenildi

 ÇOMÜ, Tıp Fakültesi Hastanesi binasında eğitim görmeye devam eden 3-4-5. dönem öğrencilerinin öğle yemekleri için hastane yemekhanesini kullanmaları yasaklandı. Yemek şirketi öğretmen ve çalışanlar için imzalanan yemek ihalesinde öğrencilerin yer almaması sebebi ile 3-4-5. dönem öğrencilerinin öğle yemeklerine alınmadığı belirtildi. Öğrencilere, ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi içerisinde yer alan ÖSEM’de yemek yemeleri önerilirken, öğrencilerin Hastane Yönetimine itiraz dilekçesi sundukları öğrenildi. Öğrenciler, dilekçelerinde öğle aralarını aşmaları ve derslere geç kalmaları durumunda, derslere katılım zorunluluğundan ötürü sorun yaşayacaklarını belirterek; “ÇOMÜ Tıp Fakültesi öğrencileri olarak ÖSEM’deki yemekhaneyi kullanmayı reddediyoruz ve Hastane yemekhanesini geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kullanmaya devam etmemizi talep ediyoruz” dediler. 

Kendilerine gösterilen ‘ÖSEM’de öğrencilerin öğle yemeği yemesinin mümkün olmadığı belirtilen dilekçede; “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği 2018-2019 eğitim-öğretim yılı başlangıcından itibaren hastane binasında eğitim görmeye devam eden 3-4-5. dönem öğrencilerinin öğle yemekleri için hastane yemekhanesini kullanmalarını yasaklamıştır ve durumu açıklayan bir neden ileri sürmemiştir. Bu yıla kadar bahsi geçen yemekhane öğrenciler tarafından kullanılmış ve bilinen bir sorun ortaya çıkmamıştır. Hastane yemekhanesine alternatif olarak da ÖSEM’de bulunan ÇOMÜ’ye ait ortak yemekhaneyi adres göstermişlerdir. Ancak Tıp Fakültesi öğrencileri olarak ÖSEM’deki yemekhaneyi kullanmamız aşağıdaki nedenlerden dolayı mümkün değildir; ‘Öğle yemeği için ayrılan vaktin en fazla 1.30 saat olması.  ÖSEM’in Tıp Fakültesine uzak olması. Aynı anda ÖSEM’e ulaşımın zor olması. Tüm üniversite öğrencilerinin ÖSEM yemekhanesini kullanması ve oluşan uzun sıralar.  Öğle aramızı aşmamız ve derslere geç kalmamız durumunda derslere katılım zorunluluğundan ötürü sorun yaşayacak olmamız. Tek dinlenme vaktimiz olan öğle arasında ulaşım yapmak zorunda kalacak olmamız. Tüm bu nedenlerden dolayı ÇOMÜ Tıp Fakültesi öğrencileri olarak ÖSEM’deki yemekhaneyi kullanmayı reddediyoruz ve Hastane yemekhanesini geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi kullanamaya devam etmemizi talep ediyoruz” ifadeleri yer aldı.          (Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER