Tiyatrocu kaç silah fabrikasını kurtardı?

22.03.2022          Değerli Okurlarım; Dünya artık tamamen iş adamları tarafından  talan ediliyor. En basitinden soruyorum; futbol kimin elinde? Patronlar kulübü… Yani dünya kadar futbolcu var ama kaç tanesi kulübün başkanı? Hiç… Zannedersem Bayern Münih’te Franz Beckenbauer var.  Ne kadar başarılı farkında mısınız?

Yıllardır Almanya’da hep lider. Şampiyonlar liginde hep var. Şike yok, fırıldak yok. Sadece başarı var. Kulübün başarısı milli takıma da sirayet ediyor ve başarı geliyor. Bu patronlar kulübü, maalesef siyasetin içindeler ve dünyanın her tarafında aynı. Onlar ne derse, o oluyor. Mesela silah fabrikaları ve onların baronları… Her ülkede ve her siyasi parti içinde birileri vardır onların menfaati için çalışan.

Mesela en yakın savaşta Zelenski…  Yahudi tiyatrocu, kaç tane silah fabrikasını zengin etti? Kaç tane baronun gönlü oldu? Petrol stoklayan global şirketler ve küresel devletler, petrolün varil fiyatı dolar bazında pik yapınca sattılar ve şimdi doların yarı fiyatına geri stokluyorlar. Yani dünyada patronlar kulübünü durduracak güç yok maalesef.

İmparatorluk eski devletlerde vardı. Tek bir kral ya da padişah vardı. Şimdi ise bu büyük şirketlerin patronları, birer kral, padişah veya imparator.  Buna kim, neden bu kadar müsaade etti de bunlar dünyayı yönetir oldu?

Bizim seçtiğimiz cumhurbaşkanları ya da başbakanlar bunların kuklası mı? O zaman seçmenin ne anlamı var?

Bu patronlar kulübü direk atasın başkanları, devlet başkanlarını. Yani bizim bir şansımız kalmadı. Yeryüzünde birer kuklayız. Mesela bir poker masasındaysanız, masadaki kerizi bilmiyorsanız, o keriz kesin sizsiniz. Masa sizin üzerinize oynuyordur. Haberin yoktur. Bunu kaybettiğinizde anlarsınız. Yani dünya çok kötü yöne gitti. Rockefeller, petrole dünyayı mahkum etmeden önce keneviri yasaklatır. Önce bir İç İşleri Bakanı’nı aileden oldurur. FBI başına, bir yeni geliverir. ABD’de kenevir ekmeyen vatan haini olarak hapse atılır iken bu aile her şeyi terse çevirir ve kenevir ekeni ve içeni o dönemde neredeyse müebbede mahkum ettirir. Petrolü hayatımıza sokar ve bütün hastalıklar da artar tüm dünyada. Halbuki kenevirden tekstil, çelik, petrol, plastik, 500’e yakın ilacın ham maddesi üretiliyor. Kağıttan tutun da kozmetik ürünlerine kadar.

Yani sevgili dostlar, sanmayın ki bizi bu seçtiğimiz devlet başkanları yönetiyor.

Bizi de, bu başkanları da bu patronlar kulübü yönetiyor.

Maalesef dünya bunların oyun sahası. Her biri, bir sektörü eline almış ve bizler birer oyuncak gibiyiz bunların elinde.


1475

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER