Törende Ensar Vakfı ve KADEM yürüdü

19.03.2018         

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamındaki resmi tören 18 Mart Stadyumu'nda gerçekleştirildi. Yurtlarındaki çocuklara tecavüz olayları ile gündeme gelen Ensar Vakfı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar?ın başkan yardımcılığını yaptığı KADEM?in de törende yerini alması dikkat çekti.

 8 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamındaki resmi tören 18 Mart Stadyumu’nda yapıldı. Törene, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Yeni Zelanda Maslahatgüzarı Richard Mann, Yeni Zelanda Askeri Ateşesi Tuğgeneral Chris Parsons, Avustralya Savunma Bakanlığı üst düzey askeri temsilcisi ve Deniz Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tümamiral Michael Noonan, Avustralya Savunma Ateşesi Albay Andrew Fidge, Avustralya Hükümeti adına Çanakkale Konsolosu Dylan Walsh, İngiltere hükümeti adına Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, bazı siyasi partilerin ve ülkelerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“Kentte eğitim gören öğrencilerin olmaması da dikkat çekti”

Daha önceki yıllarda resmi tören sonundaki geçiş seremonisinde; sırasıyla gaziler, Çanakkale’deki ilk ve ortaöğretim kurumları öğrencileri, lise öğrencileri, ÇOMÜ öğrencileri yer alırken, geçiş töreni bu yıl değişti. Bu sene, gaziler, tek tip kıyafetleri ile “Biz Anadolu’yuz”  projesi kapsamında farklı kentlerden getirilen öğrenciler, “Şehitlerimiz için Çanakkale’deyiz” pankartıyla KADEM Vakfı öğrencileri, Ensar Vakfı, askeri birlikler ve mehter takımı geçiş yaptılar. Yurtlarındaki çocuklara tecavüz olaylarının yaşandığı Ensar Vakfı’nın geçiş töreninde yer aldığı Ensar Vakfı ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcılığını yaptığı KADEM’in geçiş yaptırılması ise dikkat çekti. Kent halkının temsilcilerinin alınmadığı stadyumdaki törenlerde, kentte eğitim gören öğrencilerin olmaması da dikkatlerden kaçmadı. 
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

AKP adaylarını açıklıyor
11.01.2019    954
CHP'de işlem tamam!
14.01.2019    903