Turan; "Biz bu toprakları seviyoruz"

13.06.2017         

AKP Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan'da gerçekleşen sahur programı kapsamında gençlerle buluştu. Ardından Biga'ya geçen Turan, burada ise İÇDAŞ tarafından yaptırılan Biga Fen Lisesi temel atma törenine katıldı.

 Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu tarafından ‘Termal Park’ta düzenlenen programa AKP İl başkanı Yeşim Karadağ, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, AKP Çan ilçe başkanı Murat Okan, AKP Gelibolu İlçe Başkanı Mahmut Çetin ve partililerle birlikte katılan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan burada yaptığı konuşmada; “Fırsat bulduğumuz da hep buralardayız her zaman söylüyorum biz Çanakkale’nin Vekiller iriyiz  Ankara’nın değil. Biz bu toprakları, bu memleketi seviyoruz dertleriyle dertlenmeyi, ruhumuzda aynı havayı solumayı kıymetli buluyoruz yollar, hastaneler, okullar hepsi yapılır bakın etrafınıza her ilçemizin hastanesi, okulu, hükümet binası benzer çalışmalar yapılmaya gayret ediliyor köylerimizin yolları, parke taşları büyük oranda yoluna girmeye başladı. Ama esas derdimiz toplumdaki huzurun, barışın, kardeşliğin devam etmesi esas gayemiz toplumdaki kalpten kalbe yol yapmak, gönülden gönülle köprü yapmak. Etrafımıza baktığımızda Iraktı, Suriyeli en son Arabistandır, katardır hep sorunları görüyoruz. Ülkemiz her şeye rağmen ufak tefek eksiklerimize rağmen ekonomide, yatırımlarda çevresinde örnek olan ülkelerin başında geliyor. Allah huzurumuzu bozmasın, devletimize zeval vermesin Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere tüm ekibine yardım etsin daha büyük işler yapalım” dedi.

  
Biga Fen lisesinin temeli törenle atıldı 
Öte yandan İÇDAŞ tarafından yaptırılan Biga Fen Lisesinin temeli de devam eden törenlerle atıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan tören Kuran-ı Kerim Tilavetiyle devam etti. Biga Fen Lisesinin temel atma töreninde yapılan mehteran gösterisinin ardından yapılan protokol konuşmaları ve İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu tarafından yapılan dualardan sonra Vali Orhan Tavlı, AKP Partisi Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin ve Bigalı vatandaşlar tarafından Fen Lisesinin temeli atıldı.  
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER