Turan, Lapseki'de Su Arıtma Tesisini inceledi

04.07.2017         

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yaklaşık bir yıl önce Lapseki Belediyesi tarafından çalışmalarına başlanan içme suyu arıtma tesisini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Milletvekili Turan; "Hayata geçirilen proje hem Lapseki İlçemize, hem de Çardak Beldemize katkı sağlayacaktır" dedi.

 AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Belediye başkanı Eyüp Yılmaz, AKP İlçe Başkanı Halil Özer ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte içme suyu arıtma tesisini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Hayata geçirilen proje hem Lapseki İlçesine hem de Çardak Beldesine katkı sağlayacağını belirten Turan, “Lapseki Belediyemizin 13 Milyon TL gibi önemli bir rakamla hayata geçirdiği arıtma suyu tesisini ziyaret ettik. Öncelikle ben emeği geçen başta Sayın Başkan olmak üzere tüm ekibini kutluyorum. Bölgemizde örnek bir tesisi hayata geçirmiş olduk. Bayram dere barajında suyun teknik anlamda tüm alt yapısı hazırlanıp çalışmaları yapılarak şehrimizi kazandırılmış olması bizim için gurur verici. Hayata geçirilen proje hem Lapseki İlçemize, hem de Çardak Beldemize katkı sağlayacaktır. Artık suyu korkmadan çekinmeden rahatlıkla kullanmış olacağız. Su basıncının arttığı evlerimizden temiz suyun akacağı bir döneme giriyoruz. Belki 50-60 yıllık su borularının değiştiği bir döneme giriyoruz. İçme suyu arıtma tesisinin İlçemiz ve Beldemiz için hayırlı olsun” dedi.  

 Uzun zamandır yapmış oldukları çalışmaların artık sonuna geldiklerini belirten Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ise; “Bayram dere barajından toplam 22 kilometrelik ishale hattı, yeni su depoları ve bakımı yapılarak yenilenmiş eski su depoları ve arıtma tesisimiz ayrıca da değişen ilçe şebeke borularıyla birlikte artık ilçemize temiz suyu vermeye başladık. İlçemize hayırlı olsun” dedi.  
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER