Turan; "Yanıt vermekten hicap duyuyorum"

18.06.2017         

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'in, Enis Berberoğlu'nu tutuklayan hâkim Ali İhsan Horas'ın üzerinden AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan`ı hedef aldı. Bülent Turan dün Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşma ile Milletvekili Erkek'i sert bir dille eleştirdi ve "Fotoğraftaki Bülent Turan'ı bulun" dedi...

 Bülent Turan`ın seçim döneminde dağıttığı ve üzerinde fotoğrafı olan fesleğenin yer aldığı bir masada çekilmiş fotoğrafı "Masasında rakı kadehleri, Rabia yapan bir adam onların önünde de AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın resmi! Hep birlikte rakı içiliyor" diyerek paylaşan Erkek`e cevap Bülent Turan`dan geldi.

"Siyasi ahlak yoksunluğu"

AKP’li Turan, Twitter`dan fotoğrafla ilgili olarak, muhalefeti de sert bir dille eleştirdi. Turan, Meclis`te Erkek`e verdiği cevabın videosunu da paylaşırken şunları yazdı: “Fotoğraftaki Bülent Turan`ı bulun. 
Siyasi ahlak yoksunu 2 CHP Milletvekili kuyuya bir taş attı. Hale bak! Sonra halk bize neden güvenmiyor diye ağla? Seçim zamanı her yerde dağıttığımız fesleğendeki fotoğrafımızdan algı operasyonu yapmaya çalışmak muhalefetin geldiği alçaklığı gösteriyor!”
 
Meclis kürsüsünden cevap verdi
CHP`li Erkek`in dün Meclis Genel Kurul’unda gündeme getirdiği fotoğraf ve iddialar üzerine Bülent Turan şunları söyledi; "Ortada seçim döneminde İstanbul`dan, Ankara`dan, Çorum`dan, Çankırı`dan her vekilimizin yaptığı gibi Çanakkale`de de binlerce çiçek dağıtmışız, fesleğen dağıtmışız. Fesleğenin üzerinde Bülent Turan sticker`ı var. Bununla beraber, hâkimle arkadaş olduğum iddia ediliyor. Buna cevap vermekten hicap duyuyorum. Daha ciddi olmaya davet ediyorum. Ana muhalefet partisinin bu kadar sığ bir siyaset yapması inanın Türkiye için problem. İsteriz ki ciddi anlamda muhalefet etsin. 3 tane kim olduğunu bilmediğimiz kişi bir masada, bir şeyler içiyorlar.  Benim fotoğrafım olduğu iddia edilerek sanki böyle özel bir beraberlik varmış algısı oluşturuluyor. Bir daha söylüyorum: 3 kişi yemek yiyor, çay içiyor, rakı içiyor kendi ifadeleriyle; ortada bir fidan, bir fide var, üzerinde Bülent Turan`ın aday olarak fotoğrafı var. Gelinen yer, eleştirdiğim… Ne kadar komik olduğunun, vahim olduğunun belgesi olarak göstermek istiyorum.” 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER