Turan "100 başkan Ak Parti'ye geçecek"

13.01.2020         

AKP Küçükkuyu Belde Teşkilatının 7'inci Olağan Kongresi, Zeytin Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

AKP’nin Küçükkuyu olağan kongresi yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Kongreye, AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP Çanakkale Milletvekili Julide İskenderoğlu, AKP İl Başkanı Naim Makas, ilçe ve belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Partisinin Küçükkuyu kongresinde konuşan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Türkiye yaptığı anlaşmalarla Libya’nın resmi komşusu oldu. Bizim o bölgede iznimiz olmadan doğalgaz araması, petrol araması veya balıkçılık yapılamayacak. Uzun yıllar yapılan görüşmeler sonunda anlaşma hayata geçirilerek büyük bir adım attık. CHP ve HDP hariç herkes ayakta alkışladı” dedi. CHP’yi eleştiren Turan, “Milliyetçilik, ulusalcılık kalmadı partide.  Devletçi olan Avrupa’ya Türkiye’yi şikayet eder mi? Baykal’ın partisinden hiçbir şey kalmadı. Gönül isterdi ki muhalefet, AK Parti ile kavga edilsin ama tek bayrak tek devlet dediğimizde ulusal meselelerde birlikte olalım” ifadelerine yer verdi. “Bu ülke eski Türkiye değil, İMF’nin yönettiği, ABD’nin racon kestiği bir ülke değil” diyen Turan, “Bu ülke kayıtsız şartsız milletin diyen bir ülke haline geldi. Bölgemizde ne kadar mesele varsa çözüm üretmeye uğraşan bir ekip haline geldik. Putin ve Erdoğan bir araya geldiler, iki lider Libya’ya durun dediler. Eğer teskere geçmeseydi Erdoğan o masada olabilir miydi? Baykal o yüzden diyor kıymetli bu işler diye” şeklinde konuştu. 

 
“Diğer partilere geçenler şahsi koltuk sevdasından” 
Turan, “Daha son seçimlerde Ak partiden aday olmuş aday adayı olmuş arkadaşlar bugün başka partiye geçip en ağır ithamda bulunuyorlarsa şahsi meseleden başka bir şey değil. Cumhur ittifakı zayıflıyorsa Türkiye zayıflıyor. Cumhur ittifakı güçleniyorsa Türkiye güçleniyor.  ABD ve dünya Türkiye ne yapacak derken sen makamın alındığında çocuk gibi ağlayacaksan hiç bunun kıymeti olmaz. Doğu Akdeniz güvenliğine, Suriye’nin geleceğine baktığımızda bu meselenin Ak parti meselesi olmadığını Türkiye’nin bir basamak daha çıkma veya çıkmama meselesi olduğu ortada. Türkiye’yi biz büyüttük, biz daha çok büyüteceğiz inşallah. Türkiye artık kendi kuralını kendi koyuyor. Karşımızda ki en yakın olan CHP’nin haline baktığımızda siyasi magazin partisi. Saraya kim gitti kim geldi, rüşvet verildi mi verilmedi mi tartışmalarını ötesine geçemiyorlar. Bunların bu ülkeye katabileceği bir şey yok. İstanbul hava limanı uçak inmedi dediler rekor kırdık. Putin uçağı inmedi dediler bilinçli olarak eski hava limanına indi. Kayseri’de polis vatandaşı dövdü dedi görüntü çıktı dövmediği ortaya çıktı. İşimizi bıraksak CHP’nin yalanlarına cevap versek gün yetmez. Kadınların altın günü gibi bunların yalan gün yapması lazım” dedi. 
 
“100 belediye Ak Partiye geçecek”
Turan, önümüzdeki günlerde diğer partilerde olan 100’e yakın Belediye Başkanı’nın AK Parti rozeti takacağını ifade ederek, “Başlıyoruz her hafta 5 arkadaşımız her partiden bir belediye başkanımız tören ile AK Partiye katılacak. Yüze yakın farklı belediyelerden AK Parti’ye katılım olacak. Birileri kavga ederken AK Parti’nin nasıl büyüdüğünü beraber göreceğiz. AK Parti devlet partisi oldu diyorlar bir defa devletçi olmak bir şeref. Biz millet ile beraber yürüdük. Bizi devletçilikle suçlayacak en son parti CHP olmalı. Dünyada hiçbir partinin bankada hissesi yok ama CHP’nin var. Tek partili hayatta İş Bankası hisseleri CHP’nindi. Çok partili sisteme geçildi ama CHP hisseleri hazineye bırakmadı. CHP sağduyulu bir şekilde meseleye bakıp bu tarihi hareketi ortaya koyar tüm hisselerini hazineye bırakırsa ayakta alkışlarız” dedi.
(Haber Merkezi)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER