Turan "100 günde imza sayamayanların ülke yönetmek gibi bir arzusu yok"

10.08.2018         

AKP Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP Ayvacık Genişletilmiş İlçe Toplantısına katıldı. Toplantıda partililere hitap eden Milletvekili Turan, CHP tarafında yaşanan imza karmaşası ile ilgili açıklama yaptı. Turan; "Bunların ülke yönetmek gibi bir hedefi arzusu yok. Tek dertleri koltuk elden gitmesin" dedi.

 AKP Ayvacık Genişletilmiş İlçe Toplantısı yapıldı. Toplantıya, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da katıldı. Toplantıda konuşan AKP Milletvekili Turan, ana muhalefet tarafından yaşanan imza polemiğine dahil oldu. CHP’yi 100 günde imza sayamamakla eleştiren Turan, AKP’nin 100 günde 400 projeyi hayata geçirmeyi hedeflediğini belirtti. Turan, AKP’li üyelere karşı yaptığı konuşmada; “Bunların ülke yönetmek gibi bir hedefi arzusu yok. Tek dertleri koltuk elden gitmesin” dedi. Konuşmasında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Muharrem İnce’yi kendisinden uzaklaştırmak için Cumhurbaşkanı adayı yaptığını söyleyen Turan; “Farz edin Türkiye Muharrem İnce’ye oy verseydi bugün ne olurdu? Muharrem İnce bugün kazansaydı bakanlar kurulunu Kılıçdaroğlu mu atayacaktı yoksa İnce mi atayacaktı? Kendi kongresini yapamayan bir parti Türkiye’ye ne katabilir? Kongre yapamayan partinin kime faydası var?Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’yi başkan olsun diye aday yapmadı. Kendisinden kurtulmak istedi. İnce şuan vekil bile değil. Bu ülke bu kadar küçük mü? Kendi koltuk kavgasını Cumhurbaşkanlığına alet ettiler” dedi. 

 
“Madem İnce kötüydü, niye Cumhurbaşkanı yapmaya çalıştınız?”
CHP’nin eski CHP olmadığını söyleyen Milletvekili Bülent Turan; “Madem Muharrem İnce iyi bir aday. Neden partiye genel başkan yapmıyorsun? Madem kötüydü niye Cumhurbaşkanı yapmaya çalıştınız? Biz CHP’yi Atatürk’ün partisini biliriz. Her kampanyaya Anıtkabir’den başlarlardı bu kampanyaya Edirne’den başladılar. HDP doğuda oy kaybetti batıda oy arttırdı. Çünkü CHP omuz verdi. Afrin’e girdik ‘Ne işiniz var?’ dediler. Atatürk olsa Mehmetçiğin başında olurdu. O CHP’yi CHP yapan değerleri kalmadı artık. Önlerine konan metin neyse onu okuyorlar. Normal şartlarda CHP üyesi olmaması lazım ama CHP vekili olan var.Bize askeri darbelerle ayar veremeyenler ekonomik meselelere el attı ama göreceksiniz bu da yoluna girecek. Türkiye kendi ayakları üzerinde durabilen,  kendi dış politikasını düzenleyen bir ülke. Önceden ne derlerse bu ülke yapmak zorundaydı şimdi öyle değil. Artık ihracatta, NATO’da Türkiye ne der diye bakıyorlar. Biz İMF’li yılları biliyoruz. Önceden öğretmen limon satıyor diye haberler olurdu şimdi var mı böyle bir haber. Dolar üç kuruş artacak Türkiye batacak diye bir şey yok. Dolar toparlanacak, yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Biz bu perdenin arkasındaki oyunu biliyoruz. Bu oyunlarda bozulacak. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu biliyoruz” ifadesini kullandı. 
(Haber Merkezi)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER