Turan "Biz toplu konut yapmaya çalışıyoruz, belediye karşı çıkıyor"

14.01.2020         

AKP Kepez Belde Başkanlığının 7. olağan kongresi, Turizm Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. Çanakkale'de TOKİ'nin 500 konut yapacağını ifade eden AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "Çanakkale Belediyesi buna karşı çıkıyor. Biz isterdik ki hayır 500 yetmez bin olsun demesini. Biz Çanakkale'nin gelişmesi büyümesi için çaba harcıyoruz" dedi.

 Kepez’de AKP Belde Başkanlığı 7’nci olağan kongresi gerçekleşti. Turizm Uygulama Oteli’nde yapılan kongreye, AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP Çanakkale Milletvekili Julide İskenderoğlu, AKP İl Başkanı Naim Makas, AKP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, ilçe ve belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Kongre sonunda AKP Kepez Belde Teşkilatı Başkanlığına Cihat Gılafçı seçildi. Burada konuşan AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Tarih bizi başka bir yere getirdi. Türkiye artık farklı bir ülke. Her sene 1 milyon yeni genç oy kullanıyor. Seçimlere dört sene var bugün 14 yaşında olan çocuk oy kullanacak. İnsanları kırmayacaksınız. Bizi farklı kılan budur. O yüzden gençleri dert edineceğiz. Dertli adam iş yapan adamdır, kavga eden dedikodu üreten insan değildir. Ben üyeyim diye değil biz üyeyiz diye çalışacağız” dedi. 

 
“500 toplu konut yapacağız”
Turan, TOKİ aracılığıyla, Çanakkale’de toplu konut yapacaklarını ifade ederek; “Çanakkale Kepez’inde ötesinde değişen gelişen önemli,illerin başında gelmeye başladı. Ulusal ve uluslararası bazda değişen işler yapılmaya başlandı. Rakamlarla sabit Türkiye’de kişi başı en fazla yatırım alan illerin başında gelmeye başladı. Örneğin Köprü bir dünya projesi. Çanakkale’de TOKİ 500 konut yapacak. Bunun için 116 Jandarma’nın yan tarafından hazineye ait bir arsa planlandı, ancak Çanakkale Belediyesi buna karşı çıkıyor. Biz isterdik ki ‘hayır 500 yetmez, bin olsun’ demesini. Biz Çanakkale’nin gelişmesi büyümesi için çaba harcıyoruz. Teşkilatlarımız milleti kıran inciten bir iş yapmamalı. Muhalif bir parti belediye başkanı geliyor dinliyorum, talebini karşılamaya çalışıyorum neden hizmet etmek için, vatandaş için. Bize oy verir vermez, hizmeti vatandaş alıyor. Benim için vatandaş her şeyin üzerinde” dedi. 
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER