Turan; "Bizim Karabiga'ya borcumuz var"

05.02.2019         

AKP Karabiga seçim ofisi düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşma yapan AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; "Milli Mücadelede Biga ve Karabiga'da çok önemli hatıralar oldu. Gazilerimiz buraya geldi tedavi oldu. Şehitlerimiz oldu burada onların kıymetli hatıraları var. Bizim buraya borcumuz var" dedi.

 AKP Karabiga seçim ofisi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AKP İl Başkanı Levent Gültekin, AKP Karabiga Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı. Milletvekili Turan yaptığı konuşmada, Biga’nın Milli Mücadele’deki önemine değindi. Çanakkale Savaşındaki hizmetiyle Biga’ya borçlu olduklarını belirten Turan; “Karbiga’yı her hangi bir belde, ilçe olarak görmüyoruz” dedi. Turan konuşmasında; “Milli Mücadelede Biga ve Karabiga’da çok önemli hatıralar oldu gazilerimiz buraya geldi tedavi oldu. Şehitlerimiz oldu burada onların kıymetli hatıraları var, bizim buraya borcumuz var. Bizim buraya tarihi dokusuyla beraber, Çanakkale savaşındaki araka hizmet hatırasıyla beraber borcumuz var. O yüzden Karbiga’yı her hangi bir belde, ilçe olarak görmüyoruz. Burada şehidin kanı, gazinin hatırası var diye görüyoruz. Karabiga’yı dün kurulan bir belde olarak görmüyoruz. Karabiga o şehitlerimizin Çanakkale savaşında sıkıntı yaşayanların buraya gelip tedavi olduğu ve tekrar cepheye gittiği bir üst olarak kullanılmış. Burada tedavi olamayan Biga ilçemize gitmiş. Karabiga bizim için çok önemli” dedi.

 
“Lapseki Köprüsü tarım için büyük bir değerdir”
Milletvekili Turan; “Bu halka biz hiç yalan söylemedik. Çanakkale’mizde 1915 köprüsü hızla devam ediyor. Türkiye’nin değil, dünyanın en uzun köprüsü Gelibolu –Lapseki arasında yükselmeye başladı. Çok değil birkaç ay içerisinde denizin içinden direklerinde yükseldiğini göreceksiniz. Çalışmanın yarısı yer altında deniz içinde. Bu yüzden görmeyen gözler için CHP’li arkadaşlar için söylüyorum; ‘O direkler gözünüzün önünde yükselmeye başlayacak, onu çok önemsiyoruz biz’. O köprü Çanakkale’nin Lapseki’nin köprüsü değil, bölgenin tarımı için büyük bir değerdir” dedi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER