Turan "KÖYDES ödeneği Cumhurbaşkanımızca onaylandı"

03.05.2019         

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale 2019 yılı köylerin altyapısının desteklenmesi projesi olan (KÖYDES) ödeneğinin Cumhurbaşkanlığı'nda onaylandığını belirtti. Turan; "KÖYDES ödeneği 30 Milyon 525 Bin 683 TL olarak Cumhurbaşkanımızca onaylandı" dedi.

 AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale 2019 yılı köylerin altyapısının desteklenmesi projesi olan (KÖYDES) ödeneğinin 30 Milyon 525 Bin 683 TL olarak Cumhurbaşkanlığı’nda onaylandığını belirtti. Açıklamasında yeni dönemde icraat ve desteklerin devam ettiğini belirten Milletvekili Turan; “Artık hizmette kendimizle yarışıyoruz” dedi. Yapılan hizmetlerle ilgili bilgi veren Turan; “Biz bunları ülkede kriz var diyenlere rağmen yapıyoruz. Köy yolu, içme suyu, küçük ölçekli sulama ve atık su projeleri gibi çalışmalarda kullanılacak KÖYDES desteği köylerimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.  Milletvekili Turan açıklamasında; “Yeni dönemde icraatlarımıza ve desteklerimize hız kesmeden devam ediyoruz. 2018 yılı içerisinde Çanakkale’mizde köylerimizi adeta yeniden inşa ettik. 1 yıl içerisinde, neredeyse 16 yılda yapılan yol, alt ve üst yapı çalışmaları kadar projeyi hayata geçirdik. Artık hizmette kendimizle yarışıyoruz. Çanakkale’mizin genelinde toplam 705 bin m2 taş döşendi. 1 yıl içerisinde 450 km asfalt döküldü. Hemşerilerimiz bizim için çok değerli. Köylülerimiz eşsiz emekleri ile ülkemizin adeta üretim motoru görevini üstlenmekteler” ifadelerini kullandı. 

Açıklamasına; “Çanakkale’de ulaşmayacağımız, yatırım yapmayacağımız tek köy dahi kalmayacak demiştik” sözleriyle devam eden Turan; “Köyde yaşayan hemşerilerimize şehir merkezlerinde yaşayanlara ulaşan hizmetlerin aynısını ulaştırmak için çalışıyoruz. 17 köyümüzün sondaj, depo, su hattı gibi içme suyu çalışmalarını tamamladık. Toplam 5 Milyon TL harcama yapıldı.  11 köyümüzün kanalizasyon sorunu ortadan kalktı. Çanakkale ili olarak 2019 yılı köylerin altyapısının desteklenmesi projesi (KÖYDES) ödeneğimiz 30 Milyon 525 Bin 683 TL olarak dün Cumhurbaşkanımızca onaylandı. Biz bunları ülkede kriz var diyenlere rağmen yapıyoruz. Köy yolu, içme suyu, küçük ölçekli sulama ve atık su projeleri gibi çalışmalarda kullanılacak KÖYDES desteği köylerimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER