Turan "Sanayi kuruluşlarımızı ilçelerde kalkındıracağız"

05.03.2020         

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Biga OSB'nin genişleme talebinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandığını Biga OSB ile yaptığı toplantıda söyledi.

  Çanakkale’nin son dönemde kalkınmada çok yol kat ettiğini belirten Turan, “Sanayi kuruluşlarını tüm ilçelerimizde kalkındırmaya kararlıyız” dedi.  Konuşmasında Çanakkale’nin  verimli topraklarla, geniş sanayi kuruluşlarıyla dolu bir kent olduğunu belirten Turan; “Coğrafi konumu itibariyle sanayinin, tarımın, turizmin cazibe merkezi. Şehrimizde Ezine Gıda OSB’si başta olmak üzere tüm sanayi bölgelerimizde ciddi çalışmalar yapıyoruz. Daha verimli kullanmak için gelecek planları oluşturuyoruz” dedi.

 
“OSB yönetimleriyle düzenli olarak bir araya geliyoruz”
Çanakkale’nin ticari gelirini arttırmak için tüm OSB yönetimleriyle, ilgililerle düzenli olarak bir araya geldiklerini belirten Milletvekili Turan; “Biga OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Fersan ve üyeleriyle bir araya gelerek Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile beraber ilçemizin sorunlarını istişare ettik. Mevcut OSB’nin genişleme talebini yakından takip ettiğimizi belirttik. Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerle süreci hızlandırdık ve onay işlemi gerçekleşti. Sürecin tamamlanmasıyla beraber istihdam ve üretim de artacak. Şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun. Biga OSB yönetimine ayrıca gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı da teşekkür ediyoruz” dedi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER